A tervezett üzlet részeként a Reuters jelenlegi vezérigazgatója, Tom Glocer lenne az egyesített cég vezérigazgatója, miután a Thomson Corp. jogi, adóügyi és tudományos kiadóvállalat jelenlegi elnök-vezérigazgatója, Richard Harrington, aki hagyományos kiadóból elektronizált céggé tette vállalatát, az ügylet lezárultával nyugdíjba készül.
A Reuters befektetői minden részvényük után 3,525 fontot kapnának készpénzben, és 0,16 Thomson-részvényhez jutnának, vagyis a Thomson hétfői záróára alapján összesen 6,97 font ütné a markukat. Az ajánlat 42 százalékkal magasabb a Reuters csütörtöki - az ajánlat megjelenése előtti utolsó - záróáránál. A Reuters a keddi kereskedésben újabb 7 százalékkal emelkedett, ötéves csúcsán, 6,60 font tájékán alakul.
Az egyesüléssel a piaci adatok évi 12,5 milliárd dolláros világpiacának 34 százaléka kerülhet egy társasághoz, ez valamivel meghaladja a nagy versenytárs, a tőzsdén nem jegyzett Bloomberg családi vállalkozás 33 százalékos világpiaci részesedését - derül ki az Inside Market Data által közölt adatokból. Az elemzők szerint nem zárható ki egy ellenajánlat sem, de a Thomsonnak jó esélye van az ügylet elnyerésére. A Thomson és a Reuters számításai szerint az egyesüléssel több mint 500 millió dollár értékű szinergikus hatás várható az üzlet lezárulta után három éven belül.
A Thomson Corp. az utóbbi években maga is kiépített egy pénzügyi és piaci adatszolgáltatást, amely eddig 11 százalékos világpiaci részarányt ért el, ezzel harmadik helyezett a Bloomberg és a Reuters mögött.
Az új társaság neve Thomson-Reuters lenne, az egyesített pénzügyi és hírügynökségi üzletág Reuters néven futna; átvennék azokat az alapelveket, amelyek a Reuters hír- és adatszolgáltatásának függetlenségét hivatottak szavatolni. Ezt azért hangsúlyozzák, mert a 15 kurátor által irányított Reuters Founders Share Co. rendelkezik egy olyan "aranyrészvénnyel", amely képes megakadályozni a társaság felvásárlását.
A Woodbridge, a Thomson család holdingcége, amely az új vállalat 53 százalékával rendelkezne majd, elkötelezett az ügylet mellett, áll a közleményben. Az új cég 23 százaléka kerülne a többi Thomson-részvényes birtokába, míg a Reuters jelenlegi részvényesei 24 százalékon osztoznának. Az ügyben még döntést kell hoznia mindkét társaság közgyűlésének. Az ügylet akár már idén lezárulhat, ám nem fejeződhet be 2008 előtt.