A Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén második nekifutásra elfogadta a BKV jövő évi tarifaemelését; február 1-jétől több mint 4 százalékkal nőnek a jegy- és bérletárak.
A 4 százalékos tarifaemelés azt jelenti, hogy a vonaljegy 320 forintra, a 30 napos bérlet 9400-ról 9800 forintra, a diákbérlet pedig 3700-ról 3800 vagy 3850 forintra fog drágulni. Ugyanakkor a nyugdíjas bérlet ára nem változik, azért továbbra is 3700 forintot kell majd fizetni.
Először elbukott
A testület három héttel ezelőtt már tárgyalta a BKV-tarifaemelést, ám akkor egyedül Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ) főpolgármester-helyettes szavazta meg az előterjesztést, vagyis a testület elutasította azt. A városvezető akkor azt mondta, nem terjesztik be újra a testület elé a javaslatot, ám a szerdai ülés előtt néhány perccel közölte: a kormánnyal folytatott keddi tárgyalás felülírta a korábbi döntést, ezért ismét kezdeményezi a BKV díjainak emelését. Kedden ugyanis a kormánnyal folytatott keddi megbeszélésen Bajnai Gordon miniszterelnök egyebek mellett azt szabta a BKV jövő évi, 23 milliárd forintos támogatása feltételéül, hogy inflációkövetően emelik a jegyárakat.
Ikvai-Szabó Imre előterjesztőként november végén arról beszélt, hogy ha nem emelkednek a jegyárak, az 7-8 milliárd forint kiesést jelent a fővárosi cégnek. Lakos Imre, a városüzemeltetési bizottság elnöke azt mondta, a jegyáremelés önmagában "nem old meg semmit" a BKV-nál, mivel az informatikai rendszer átállításának költsége és a bliccelők számának növekedése miatt a jegyáremelésnek csak egy kis része jelenne meg a társaságnál bevételként.