Az Aegon azt fogja javasolni a küldöttközgyűlésnek, hogy döntsön a magánnyugdíjpénztári ágazat jogutód nélküli megszüntetéséről - adta hírül a társaság, amely a tavaly év eleji visszalépések után a harmadik legnagyobb szereplő volt a piacon. Az ING és az OTP magánpénztára után közel 17 ezer tagot számlálva a harmadik volt a nagyság szerinti rangsorban. Év eleje óta már több pénztár bedobta a törülközőt, és borítékolható volt, hogy további sorozatos pénztárbezárások jönnek. Erről bővebben itt olvashat.
Az Aegon tagjai az eddig felhalmozott megtakarításaikat átvihetik egy másik nyugdíjpénztárba vagy visszaléphetnek az állami nyugdíjrendszerbe. A döntés semmilyen formában nem érinti az önkéntes nyugdíjpénztári tagok megtakarításait - erősítették meg a társaságnál.
Az Aegon a tavaly december 30-án kihirdetett Magyarország gazdasági stabilitásáról szóló törvénnyel indokolja döntését. A jogszabály szerint a magánnyugdíjpénztári tagok bruttó keresetéből levont 10 százalékos nyugdíjjárulék - a tagok magánnyugdíjpénztári számlája helyett - teljes egészében a nyugdíjbiztosítási alapba kerül. Ezzel a magánnyugdíjpénztárak elveszítették a működésükhöz szükséges bevételt, és így a magánnyugdíjpénztári ágazat további fenntartása olyan plusz terhet jelentene a tagságnak, amely mellett a pénztári megtakarítás már nem lenne feltétlenül jövedelmező.
A pénztártagokat még a március 31-ei visszalépési határidő előtt levélben értesítik a várható változásról, és felajánlják részükre, hogy megtakarításaikat átvihetik más magánnyugdíjpénztárba, vagy visszaléphetnek az állami nyugdíjrendszerbe.
A várható döntés nem érinti az Aegon önkéntes nyugdíjpénztári ágazatát, amely továbbra is változatlan feltételekkel kezeli tagjai vagyonát - írta a társaság, hozzátéve, hogy az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítás esetén továbbra is 20 százalékos adóvisszatérítés igényelhető az egyéni befizetések után, és a megtakarítás kamatadómentes.