A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
1
HUNUngvári Attila
10:20CselgáncsAbylaikhan Zhubanazar-Attila Ungvari
HUNÖzbas Szofi
11:10CselgáncsRenata Zachova-Szofi Ozbas
HUNMagyarország
16:00KézilabdaMagyarország-Angola
HUNAkilov Plylyp
20:32ÖkölvívásOleksandr Khyzhniak-Pylyp Akilov
HUNMagyarország
21:05VízilabdaSpanyolország-Magyarország
NyílNyíl

Rosszul kezdődik a péntek

Vágólapra másolva!
Nincsenek formában ma reggel az ázsiai piacok, a főbb indexek szinte kívétel nélkül mínuszban állnak, amiben az orosz-ukrán feszültségek növekedésének, illetve az orosz leminősítésnek lehet fontos szerepe.
Vágólapra másolva!
  • Az S&P "BBB-"-ra módosította az Oroszország adósságállományának besorolását, továbbá negatív kilátásokat rendelt mellé a hitelminősítő. A "BBB-" kategória csak egy szinttel van a bóvli kategória felett...
  • Közben az orosz-ukrán feszültségek is borzolhatják a kedélyeket, még úgy is hogy az orosz-ukrán konfliktus már hónapok óta tart, illetve gyakorolnak hatást a tőzsdére. Teljes beárazódásról ugyanakkor szinte lehetetlenség beszélni, mivel folyamatosan ingadozik ennek a befektetőkre gyakorolt hatása. Hol erősebb, hol pedig enyhébb mértékben jelentkeznek a félelmek.
  • Miközben a részvénypiacokra ez negatív hatást gyakorolhat, addig több nyersanyag, így az olaj, vagy éppen a búza árfolyamára pozitívan hatnak az események. Utóbbi termék határidős árfolyama több mint 25 százalékot emelkedett az utóbbi két hónapban, de a nikkel is 14 hónapos csúcsra ugrott még tegnap.
  • Közben a Nikkei stagnálása mellett a többi ázsiai piacon 0,5-1,3 százalékos mínuszokat lehet látni. Főleg a hong kongi tőzsde szenvedi meg a hét utolsó kereskedési napját.
  • Pedig tegnap még jó hangulatban zajlott a kereskedés a főbb nemzetközi piacokon, az amerikai tőzsdék 0,2-0,5 százalékot tudtak emelkedni (a Dow Jonest leszámítva), az S&P 500 így közelített a hónap elején elért történelmi csúcsához.
  • A jó hangulatban nagy szerepe lehetett az Apple, a Facebook , vagy éppen a Microsoft vártnál erősebb gyorsjelentésének is. Az amerikai részvények egyébként egyelőre nem szerepelnek rosszul a jelentési szezonban, egyelőre nem bizonyulnak magasnak a várakozások.
  • Ma többek között a Ford, illetve a Colgate-Palmolive számaival folytatódik a jelentési szezon, melyek piacnyitás előtt érkeznek majd.
  • Fontosabb makroadatként ma a Markit feldolgozóiparra, illetve szolgáltató szektorra vonatkozó PMI adataira, illetve a michigani fogyasztói bizalmi indexre érdemes figyelni az USA-ból.
  • Az európai határidős indexek 0,2-0,3 százalékos mínuszban nyithatnak ma.
Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!