2024.07.29. 20:32
A mieink további programja
2024.07.29. 20:46
Cikkünk folyamatosan frissül
A magyar férfi kézilabda-válogatott az argentin csapat ellen játszotta második meccsét az olimpiai kézilabdatornán. Chema Rodríguez együttese végig kézben tartotta a meccset, és végül nagyon simán nyert 35-25-re.

Kövesse velünk élőben a Magyarország-Argentína férfi kézilabda mérkőzést!

20:20
2024. július 29.

A férfi kézilabdázók úgy kaptak ki 35-32-re Egyiptomtól, hogy egyszer sem vezettek az egész mérkőzésen. Ami a továbbjutási esélyeket illeti, Chema Rodríguez szövetségi kapitány együttese rendkívül nehéz helyzetbe került - a negyeddöntőbe a csoportok első négy helyezettje jut -, ezért hétfőn létfontosságú lenne a győzelem az Argentína ellen 21 órakor kezdődő találkozón.

20:43

A dél-amerikaiakat tartják a csoport leggyengébb tagjának, pedig a 14 fős keretük 13 tagja Európában - Spanyolországban, Franciaországban, Portugáliában és Romániában - kézilabdázik.

20:55

A két válogatott eddig négyszer találkozott egymással, három magyar siker mellett legutóbb, a 2019-es világbajnokságon döntetlen született. Az argentinok 36-31-re kaptak ki az első körben Norvégiától.

20:59

Hamarosan kezdődik a mérkőzés.

21:01

Elkezdődött

Az argentinok kezdték a meccset, Andres Moyano átlövése kapu mellé ment, de belefújtak Bóka szabálytalansága miatt, akit két percre ki is állítottak.

21:02

Egy szép kínai figura végén Pablo Simonet lőtt gyönyörű gólt.

21:02

Az ellentámadásból egyenlítettünk egy hatalmas góllal, Ancsin bombázott nyolc méterről a jobb felsőbe (1-1)

21:03

Vezetünk!!!

Ancsin bejátszása után Bánhidi lőtt elképesztően szép gólt, a kapunak háttal bevetődve.

21:05

Ignacio Pizarro hetesével egyenlítettek az argentinok (2-2), azonban az ellentámadásból Szita Zoltán ziccerével ismét előnybe kerültek a mieink. Ezt követően újabb hetest kaptak az argentinok, amit Pizarro a felső lécre lőtt, így maradtunk 3-2-es előnyben.

21:06

Szita-bomba

A hatodik percben Szita lőtt hatalmas gólt (4-2) tíz méterről.

21:07

Andres Moyano átlövésével szépítettek az argentinok, azonban az ellentámadásból a jobbról betörő Imre Bence visszaállította a kétgólos különbséget (5-3)

21:09

A hetedik percben Lucas Mosciarello szépített ziccerből (5-4), azonban a bal oldalról betörő Bóka Bendeguz gyönyörű gólt szerzett (6-4).

21:11

Egy labdavesztés után Andres Moyano lőtt gólt a saját térfeléről az üresen maradt magyar kapuba (6-5), majd egy remek megindulás után Lékai lőtt a rövid felsőbe (7-5). Azonban a gól után lerohantak minket az aregntinok és James Parker betalált Palasics kapujába (7-6).

21:14

A 11. percben egy betörés után Federico Pizarro egyenlített egy hétméteres lövéssel, majd Imre Bence ellen fújtak belemenést. Az ellentámadásból azonban elvesztették a labdát az argentinok, a leindított Imre pedig belőtte a ziccerét (8-7.). A 13. percben Parker bombájával egyenlítettek az argentinok, majd Imre bejátszása után Bánhidi fölé pattintotta a ziccerét.

21:16

A 14. percben Bándhi került ismét ziccerbe, de a pattnott lövése ismét kapu fölé szállt, azonban néhány másodperc múlva Ancsin lőtt hatalmas gólt jobbról betörve (9-8).

21:19

A 16. percben Andres Moyano átlövését Palasics védte, Bono azonban egy 10 méteres átlövéssel egyenlíteni tudott, majd a 17. percben Lékai labdavesztése után átrohantak rajtunk, és Nicolas Bonanno lövésével ordítottak az argentinok (9-10).

21:20

A 18. percben Martínez került ziccerbe, a közeli lövését azonban Palasics óriás bravúrral védte. Ez most nagyon kellett.

21:22

A magyar csapat lassan három perce nem szerzett gólt, közben a 20. perc elején hetest kaptak az argentinok, de Federico Pizarro lövését Palasics védeni tudta. Fanatasztikus a kapusunk.

21:23

A 20. percben Bánhidi kapott ey bejátszást, majd értékesítette a ziccerét (10-10), ráadásul emberlőnybe is kerültünk.

21:25

A 22. percben Ilic kapott egy hetes egy betörés után, Imre Bence pedig a kapu közepébe lőtt (11-10), majd egy argentin labdavesztés után Ligetvári Patrik lőtt a üres kapuba (12-10).

21:28

A 23. percben egy gyönyörű blokk után a mieink támadhattak, végül Bodó lőtt gyönyörű gólt (13-10).

21:29

Parker szépített egy könnyá ziccerből (13-11), majd a 25. percben Bodó lőtt egy megpattanós gólt átlövésből (14-11).

21:31

A 26. percben Palasics védte hatalmas bravúrral Bono ziccerét, azonban a következő támadásból Pizzarro lőtt gólt könnyű ziccerből (14-12), miután Bánhidit kőkeményen leterítették.

21:34

A 27. percben Rosta talált be egy szép testcsel után (15-12), majd egy labdaszerzés után Bóka lőtt gyönyörű gólt (16-12).

21:35

Fazekas átadása után Bodó tört kapura, és kilőtte a ba alsót (17-12)

21:36

A magyar válogatott remek játékkal, és Palasics Kristóf óriási védéseinek köszönhetően 17-12-re vezet a szünetben. Hamarosan jövünk a folytatással.

21:52

A mienk kezdték a második félidőt, de Pizzarro góljával az argentinok szépítettek (17-13), azonban Ancsin rögtön válaszolni tudott (18-13).

21:55

Bánhidi kapott egy bejátszást, majd vetődve lőtt a jobb alsóba (19-13), majd Palasics védett hatalmas ziccert.

21:57

Federico Fernandez kapott labdát a jobb szélen, majd könnyű gólt lőtt ziccerből (19-14), majd Bánhidi ellen szabadálytalankodtak ziccerben, a hetest pedig Imre Bence lőtte be a hetes a bal alsóba (20-14).

21:59

A 37. percben egy remek védekezés után Lékai lőtt gólt a saját térfeléről az üres kapuba (21-14), majd Nicolas Bono szépített egy átlövésből (21-15), majd remek szóló után Lékai talált be (22-15).

22:00

Palasics védett ziccert, majd az ellentámadásból Imre Bence lőtt gólt ziccerből (23-15).

22:04

A 39. percben egy labdavesztés után Federico Fernandez lőtt könnyű gólt ziccerből (23-16), majd Ancsin egy bombaerős átlövéssel visszaállította a nyolcgólos különbséget

22:05

A 41. percben Palasics védett egy hatalmas ziccert, majd az ellentámadásból Lékai talált be (25-16). A magyar kapus egészen elképesztő, 40%-os a védési hatékonysága.

22:08

A 43. percben Moyano lőtt óriási gólt nyolc méterről a bal felsőbe (25-17), az ellentámadásból gólt lőhettünk volna, de előbb Imre Bence, majd Bánhidi Bence ziccerét is bravúrral védte az argentin kapus.

22:09

Az előző akciónál Ancsin kapott egy pofont Parkertől, az argentint pedig piros lappal kiállították.

22:10

Kettős emberhátrányban lőttek gólt az argentinok Pablo Simonet révén, azonban az ellentámadásból Imre Bence talált be (26-18)

22:13

Szita-gól

A 46. percben Szita kapott egy bejátszást Lékaitól, majd a léc alá lőtt (27-18), majd az argentinok egy átlövéssel szépítettek (27-19)

22:17

A 48. percben Rosta kapott egy bejátszást, és a jobb alsóba lőtt (28-19), majd az argentinok egy csavart átemelős góllal szépítettek Pablo Simonet (28-20) révén.

22:18

Rosta újabb góljával (29-20) a magyar csapat megnyugtató előnyben van tíz perccel a vége előtt.

22:20

Egy argentin labdavesztés után Ilic lőtt gólt a magyar térfélről az üres kapuba (30-20)

22:22

Az 52. percben Rosta növelte az előnyt (31-20), majd fél perccel később Ilic kapott egy óriási pofont. Ebből is kiállítás lesz.

22:24

Ilic leütéséért az 54. percben Pizarrót is kiszórták

22:26

Az 55. percben Moreno ziccere után feljöttek tízre az argentinok (31-21), az ellentámadásból azonban Fazekas lőtt gyönyörű gólt balról (32-21).

22:28

Pablo Simonet lőtt gólt ziccerből (32-22), majd az ellentámadásból Bodó gólpassza után Rosta lőtt könnyá gólt ziccerből (33-22). Az 57. percben Lucas Mosciarello révén szépítettek az argentinok, majd egy labdavesztés után újabb gólt lőttek (33-24).

22:30

Az 58. percben Bodó lőtte meg a negyedik gólját (34-24), majd Palasics mutatta be a 13. védését.

22:32

Itt a vége!

Az utolsó percben az argentin csapat lőtt egy üres kapus gólt (34-25), majd az ellentámadásból Imre Bence dobta be a hetedik gólját (35-25), ezzel pedig megmaradt a tízgólos különbség, a férfi kéziválogatott pedig megszerezte első győzelmét a párizsi olimpián.

22:46

A mieink szombaton 35-32-re kikaptak Egyiptomtól. A második fordulóban aratott sikerüket követően szerdán Norvégia, pénteken a világbajnok Dánia, vasárnap pedig a házigazda, címvédő és Európa-bajnok Franciaország válogatottja ellen lépnek pályára.

A két hatos csoportból az első négy-négy jut a negyeddöntőbe.