A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
1
HUNMárton Anna
09:00VívásAnna Marton-Katherine Paredes
HUNPusztai Liza
11:15VívásLiza Pusztai-Michela Battiston
HUNSzűcs Luca
11:15VívásMartina Criscio-Luca Szucs
HUNKovács Richárd
12:20ÖkölvívásHarrison Garside-Richard Kovacs
HUNDósa Dániel
13:05VívásDaniel Dosa-Abdelrahman Tolba
HUNMagyarország
20:05VízilabdaMagyarország-Kanada
HUNMagyarország
21:00KézilabdaArgentína-Magyarország
NyílNyíl

Lassulhat a megújuló energiaforrások terjedése

Vágólapra másolva!
A növekedés ütemét a piaci kockázatok és a kiszámíthatatlan kormányzati politika fogja vissza. Az adminisztrációs költségek akkor növekednek, amikor a megújuló energiaforrások versenyképessé válnak.
Vágólapra másolva!

Az áramtermelésben a megújuló források olyan fontosak, mint a földgáz, és már a globális termelés 22 százalékát adják, áll a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) jelentésében. Ám míg 2013-ban 250 milliárd dollárt fektettek a megújuló forrásokból származó termelésbe, a befektetés 2020-ra évi 230 milliárd dollárra csökkenhet. A növekedés ütemét a piaci kockázatok és a kiszámíthatatlan kormányzati politika fogja vissza. Sok fejlődő országban nincs kidolgozott terv az energiahálózat teljes összekapcsolására, és nehéz finanszírozási forrásokat találni megújuló forrásokra épülő beruházásokhoz.

Növekvő költségek

A megújuló energiaforrások szükséges részei az energiabiztonságnak, de éppen akkor növekszenek az adminisztrációs költségek, mikor versenyképessé válnak, véli Maria van der Hoeven. Az IEA tisztviselője szerint az új beruházások többségéhez nem állami támogatások kellenek, hanem stabil politikai környezet, amely kiszámítható megtérülést garantál a befektetőknek. A szervezet szerint a megújuló forrásokból származó energiatermelés 45 százalékkal növekszik 2020-ig, amikor már a megújuló források adják majd a globális áramtermelés 26 százalékát.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!