A fontosabb magyar részvények közül csak a Richterben van érdemi elmozdulás, 0,9 százalékos pluszt mutat az árfolyam 0,6 százalékos pluszt mutat az árfolyam, és 3 925 forint körül jár a papír.
A PannErgy is jól teljesít, 355 forinttal 2,6 százalékos pluszban jár, igaz a pénteki 369 forintos lokális csúcst egyelőre nem sikerül elérni.
A többi piacon nincs érdemi elmozdulás, a főbb indexek a pénteki záróértékeik közelében mozognak. Vélhetően a héten érkező fontos makroadatok miatt mehet a kivárás.
Főbb hírek hazánkból:
Ma jelentik be, hogy ki nyert az NMHH frekvenciapályázatán, a meghirdetett blokkok eladásából összesen minimum 104 milliárd forint bevételt vár a költségvetés. A május 22-én kiírt pályázaton a Magyar Telekom is indult a Vodafone, a Telenor és a Digi mellett. A Magyar Telekom részvényében ezért akár a szokásosnál nagyobb aktivitás is lehet.
Ma kezdődik a devizahiteles törvénnyel kapcsolatos másodfokú tárgyalások sorozata a Fővárosi Ítélőtáblán, írja az MTI. A bíróság eddig 59 ítéletet hozott, amiből 56 keresetet elutasítottak, míg három esetben helyt adtak, és további három pert felfüggesztettek.
A lengyel mBanku közben tartotta OTP-célárát (4618 forint) és tartási ajánlását a bankrészvényre vonatkozóan. A Mol vételi ajánlásán és célárán (15 825 forint) szintén nem módosított.
Európából:
Dan Ivascyn lesz Bill Gross utódja az Allianz (Xetra) tulajdonában lévő Pimcónál, miután a legendás kötvényguru pénteken bejelentette, hogy a Janus Capitalnál (NYSE) folytatja pályafutását. Az Allianz árfolyama a hírekre 6,2 százalékot esett, míg a Janus Capital 43 százalékos pluszban zárt, ami alapvetően azzal magyarázható, hogy a mozgolódások jelentős tőkekivonásokat, és tőkebeáramlásokat okozhatnak majd az érintett alapoknál.
Akár még egy évig is megtarthatja a T-Mobile US-ben (NYSE) lévő részesedését a Deutsche Telekom (Xetra), állítják az ügyhöz közeli források. A Reuters szerint a németek attól tarthatnak, hogy az esetleges felvásárlási ajánlat nem lenne kellően vonzó.
Befejezik a sztrájkot az Air France (Párizs) pilótái, miután az elmúlt két hétben összesen 280 millió eurós veszteséget okoztak ezzel a vállalatnak. Ezzel együtt a szakszervezet szerint nem született megállapodás a menedzsmenttel.
Arra kéri a Telecom Italia (Milánó) igazgató tanácsa a menedzsmentet, hogy vizsgálja meg a Telecom Argentinában lévő többségi tulajdonjogának eladását az amerikai Fintech-nek.
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!