A Konzervatív Párt a megszerezhető 650 képviselői helyből 330-at nyert meg, így bőven átlépte az abszolút többséghez szükséges 323-as limitet. Eddigi koalíciós partnerük, a liberális demokraták egyértelmű vesztesei lettek az előző kormányzati ciklusnak, hisz csak 8 helyet sikerült szerezniük, ami 47 mandátummal kevesebb az előző választási eredményhez képest. A konzervatívok legnagyobb vetélytársa, a Munkáspárt 232 helyet szerzett meg az alsóházban, így a második legnagyobb erő lesznek a parlamamentben, bár az eredmény csalódást jelent számukra. A dobogó harmadik fokára a skót radikális párt (SNP) állhat fel, mivel 56 képviselővel fog részt venni a brit parlament munkájában.
Az eredmények fényében péntek délután többségi konzervatív kormány megalakításának szándékát jelentette be Cameron brit miniszterelnök, miután egyértelművé vált pártja győzelme a brit parlament alsóházában az előző napi választásokon.
A kormányzati munkáját folytató miniszerelnök a fenti bejelentés előtt a Buckingham-palotában felkereste II. Erzsébet királynőt is, akitől formális kormányalakítási megbízást kapott.
A választásokon részt vevő pártok közül több is csalódást keltő eredmény ért el, többek közt az egyik nagy esélyes Munkáspárt sem tudta meggyőzni a választókat, így Ed Miliband, a párt vezetője bejelentette lemondását. Hasonlóképp járt el Nick Clegg is, a liberális demokraták elnöke, volt koalíciós partner.
Cameron kijelentette, hogy többségi egypárti kormány vezetőjeként nem lesz akadálya annak, hogy kiírja a népszavazást Nagy-Britannia EU-tagságáról (Brexit), ráadásul ez 2017 végi határidővel benne is volt a konzervatívok választási programjában. Ugyanakkor előtte fontos tárgyalási körök várnak Cameronra az Európai Unióval, melyek a viszonyrendszerek átalakításáról, az EU London által igényelt reformjairól, és ennek jegyében mindenekelőtt a külföldi EU-munkavállalók jóléti juttatásainak szigorításáról fognak szólni.
A befektetők számára megnyugtató eredmény született, hisz a konzervatívok piacbarát magatartást tanúsítottak az elmúlt években, illetve kiszámítható gazdaságpolititkát ígértek választási programjukban. Ebben benne volt az is, hogy öt évre befagyasztja az adókat, és a nagy állami rendszerek átalakításába fognak, növelve azok hatékonyságát.
A piacok ennek megfelelően örömmel fogadták a híreket, az angol tőzsde 2,3 százalékos emelkedéssel zárta a pénteki kereskedést, a brit font pedig jelentős erősödést mutat csütörtök éjjel óta.