A lap szerint eddig a nyilvánosság csak a "meglehetősen bizakodó" vezetői összefoglalót ismerhette meg, ugyanis a kormány és a MOB szerint a Budapest gyengeségeire is rámutató teljes elemzés közzététele előnyhöz juttatná a riválisokat. A Népszabadság szerint „a máskülönben alapos, 1372 oldalas tanulmánynak épp a kockázatokat tartalmazó fejezete rendkívül esetleges”.
A hatoldalas, kockázatokat felsoroló táblázatból is idéznek néhányat:
Az Origo értesülései szerint a több mint 1300 oldalas tanulmányt még a parlamenti vitanap előtt minden frakcióvezető megkapta, titoktartási nyilatkozat aláírása nélkül.
Az Origo munkatársának sem kellett titoktartási nyilatkozatot aláírnia.
A lap felidéz egy februári Ipsos közvélemény-kutatást is, amely szerint a lakosság 60 százaléka pártolná a pályázatot. Az Országgyűlés július 6-án fogadta el azt a határozatot, amely szerint
a parlament támogatja az ötkarikás játékok budapesti megrendezésének megpályázását.
A MOB közgyűlése júniusban szavazta meg, hogy Budapest pályázik, majd a Fővárosi Közgyűlés is úgy döntött, hogy támogatja a kezdeményezést.
A vizes vb-re épül az új uszoda
A Dagály uszoda a 2017-es vizes vb-re készül, és a kapacitása 16-17 ezres lesz – ahogy az olimpia alatt is ennyi lenne, majd utána ezt is lecsökkentenék 3500–4000-re.Július elején Lázár János arról beszélt, hogy a pályázathoz készült hatástanulmány "80 százalékos készültségben van". A Miniszterelnökséget vezető miniszter szavait később pontosították, az Origo pedig elment megnézni, hogy valóban elkészült-e a tanulmány. A PWC a megbízást ez idáig valóban csak 80 százalékig teljesítette, ugyanis a cég megbízása alapján októberre készítik el a tanulmányhoz kapcsolódó pályázati kérdőív első tervezetét.