A Lego 2016. január 1-jével változtatott az irányelvein: nem kérdezi meg, hogy mire kellenek az elemek azoktól, akik nagy mennyiségben rendelnek. Korábban a nagyobb rendeléseknél feltette ezt a kérdést, a cég indoklása szerint azért, mert a vállalat célja, hogy gyermekeket inspiráljon kreatív játékon keresztül, nem pedig az, hogy magánszemélyek vagy szervezetek célkitűzéseit támogassa.
Azonban ez az irányelv félreértésekhez vezethet és ellentmondásosnak tűnhet, ezért január 1-jétől már nem tesz fel semmilyen kérdést. Ehelyett felkéri a vásárlókat, hogy ha az elemekből épített alkotást nyilvánosan is bemutatják, akkor
jelezzék, hogy a Lego nem támogatja az adott projektet,
tájékoztat közleményében a cég.
A Lego közleményének előzménye, hogy a kínai hatóságok által korábban letartóztatott és alighanem mindmáig megfigyelt képzőművész, Aj Vej-vej Instagram-oldalán jelentette be: a Lego cég visszautasította tömeges megrendelését, ezzel megnehezítve, hogy elkészítse installációját a melbourne-i Victoria Nemzeti Galéria évvégi kiállítására.
Aj Vej-vej egy nagyobb adag Lego-elemet szeretett volna rendelni a játékgyártó cégtől, de a dán vállalat a tervezett projekt politikai természetére hivatkozva elutasította a vásárlását. A művész kijelentette: ez a lépés diszkriminatív és cenzúrázza a művészetet.
A kínai művész végül elkészítette installációját, a szükséges Lego-elemeket közadakozásból gyűjtötte össze.