A fix hozamú eszközök értékesítése és a kereskedés után járó ösztönző bónuszok 10-15 százalékkal csökkenhetnek ebben az évben – idézi a Bloomberg a Johnson Associates jelentését. Ez viszont jó hír ahhoz képest, hogy a Johnson májusban még azzal számolt, 15-20 százalékos lesz a zsugorodás.
Ezzel együtt
a vállalati üzletekben közreműködő bankárok bónuszai 5-15 százalékkal eshetnek,
ami szintén jobb a májusban jósolt 10-15 százaléknál.
A korábbinál optimistább véleményt az indokolja, hogy például a britek EU-tagságról szóló népszavazása talán
mégsem veti vissza oly mértékben a bevételeket, mint amennyire azt korábban sokan vélték.
A dolgok némileg stabilizálódtak – mondta Alan Johnson, a cég társalapítója és ügyvezető igazgatója.
Miközben a bónuszokkal kapcsolatos javuló előrejelzések kétségkívül jó hírt jelentenek a pénzügyi szektorban dolgozóknak,
az iparág alkalmazottjai így is kemény időszak elé néznek,
ahogy a cégvezetők az év végén meghozzák a személyzeti és a kompenzációkat érintő döntéseket. A bankvezérek már korábban jelezték, hogy nagyobb hangsúlyt helyeznek a költségcsökkentésekre, hogy rendbe rakják a bevételi számaikat, az eszközkezelőknek pedig egyre nehezebb dolguk van az ügyfelekkel szemben a gyenge hozamok miatt. Ezek pedig egyaránt felpörgethetik az elbocsátásokat.
Szintén nem ítélhető túlzottan pozitív fejleménynek, hogy a három legnagyobb amerikai befektetési bank, a Goldman Sachs, a JPMorgan és a Morgan Stanley,
legalább négy éve nem látott mértékben vágták vissza az első féléves kompenzációkat.
A Goldman például átlagosan 29 százalékkal, 168 650 dollárra csökkentette az egy alkalmazottra lebontott első féléves összeget.
Mindemellett a Johnson Associates arra is figyelmeztetett, hogy a brexit hatásai még mindig elég bizonytalanok, és valószínűleg a költségek feltornászása mellett összenyomják majd a bevételeket, különösen az Egyesült Királyságban és Európában. Éppen ezért a vállalatoknak el kell kezdeniük átgondolni, mindez hogyan hat majd munkaerejükre – teszik hozzá.