Az SZTA portfóliócégei az Alap tőkebefektetéseivel egy időben összesen 4,5 milliárd forint értékű privát tőkét vont be. Ez a szervezet témában kiadott közleménye szerint azt jelenti, hogy a privát szférával közösen
az SZTA jóval a 14 milliárd forintot meghaladóan támogatta a magyar kkv-k hosszú távú növekedési pályára állítását.
Elmondható, hogy az Alap hozzájárulása nélkül a privát tőke csak lassabb ütemű építkezést tesz lehetővé.
„Sikerként könyveljük el, hogy az SZTA mozgósítani tudott több olyan privát befektetőt is, akik nyitottak az ígéretes kkv-kba való befektetésre, de egyedül nem tudtak elegendő forrást biztosítani a projekt támogatására. A közös befektetés valamennyi ügylet esetében javította az üzleti terv hatékony megvalósítását, valamint elősegítette a vállalkozások gyorsabb előrehaladását" – hangsúlyozta Csuhaj V. Imre, a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. elnök–vezérigazgatója.
A befektetések 75 százalékánál az SZTA tőkeforrása mellé plusz forrás is társult,
jellemzően a nagyobb tőkeösszeget igénylő, nagyobb növekedési potenciállal rendelkező, ebből kifolyólag nagyobb kockázatú projektek esetében. A társbefektetők a tőkebevonáson túl jellemzően iparági kapcsolatrendszerükkel, valamint operatív tevékenységükkel is segítik a társaságok napi működését. Ez az üzleti célok támogatása mellett az SZTA kockázatát is csökkenti.
A sikeres társbefektetői együttműködésekre valamennyi iparágban említ jó példát a közlemény, többek között megemlíthető a prémium autómárkáknak belsőtér-komponenseket beszállító Schäfer-Oesterle Kft., a divattervezéssel foglalkozó Gold Lumen Kft., a BoneAlbumin technológiát hasznosító OrthoSera Dental Kft. vagy a 2016 végén sikeres exitet megvalósító raklapgyártó cég, a Baracsi-Paletta 97. Kft.