A több mint száz országban, 36 ezer étteremmel jelen lévő McDonald's célja, hogy 2025-re a termékek csomagolására használt anyagok egészét megújuló, újrahasznosított, vagy az Erdészeti Tanács (Forest Stewardship Council) tanúsítványával hitelesített, fenntartható forrásokból szerezze be, és világszerte valamennyi éttermében megvalósítsa a csomagolóanyagok újrahasznosítását.
Mint a világ legnagyobb éttermi vállalata, lehetőségünk és felelősségünk is van abban, hogy nagyságunkat jó dolgokra használjuk"
– nyilatkozta a Business Insidernek Francesca DeBiase, a McDonald's ellátási és fenntarthatósági vezetője.
DeBiase szerint az új kötelezettségvállalás legnehezebb rész az, hogy minden helyszínen, étteremben ki kell alakítani egy újrahasznosítási pontot.
A különböző helyi viszonyok, valamint az infrastruktúra hiánya miatt a globális újrahasznosítás több éves erőfeszítést igényel.
„A különböző településekkel való együttműködés az infrastruktúra kialakítása érdekében lesz az egyik legösszetettebb feladatunk" – tette hozzá DeBiase.
A most bejelentett nagyszabású globális célok összhangban vannak az európai piacokon, így Magyarországon is már évek óta zajló fenntarthatósági folyamatokkal, és építenek az eddig elért eredményekre.
A hazai McDonald's éttermek mindegyikében megvalósul az ott keletkező hulladékok teljes körű szelektálása, amelyeknek jelenleg több mint 80 százalékát újrahasznosítják. A vállalat célja, hogy 2020-ra ez az arány 100 százalék legyen.
A magyar éttermekben felhasznált, rost alapú csomagolóanyagok már 2016 óta teljes egészében megújuló, újrahasznosított, illetve tanúsított, fenntartható forrásból származnak.
Az újrahasznosítási lehetőségek kiépítése a második olyan terület, ahol a McDonald's a környezet és a fenntarthatóság érdekében tesz lépéseket.
Nemrég bejelentették, hogy lecserélik a habszivacs poharakat és tálcákat – és a vállalat 2020-ig áttér a száz százalékosan rost alapú csomagolásra.
Jelenleg a McDonald's által a termékek csomagolásához használt anyagok 50 százaléka származik megújuló, újrahasznosított vagy fenntarthatósági tanúsítvánnyal rendelkező forrásokból, illetve a rost alapú csomagolóanyagok 64 százaléka származik tanúsított vagy újrahasznosított forrásból.
A világon 10 százalékra becsülhető azon McDonald's éttermek aránya, ahol a termékek csomagolásához használt anyagokat újrahasznosításra adják át.
Az utóbbi években a környezetvédelmi csoportok és az ügyfelek aggodalmukat fejezték ki a McDonald's egyszer használatos csomagolása miatt, amit szinte lehetetlen újrahasznosítani. Hasonló intézkedések már a múltban is történtek, például 1991-ben a korábban műanyagban árult szendvicsek és csirkefalatok csomagolását környezetbarát papírra cserélték.