A részvény visszavásárlásnak több oka is lehet, köztük például a tőkebefektetési költségek csökkentése, a szükségtelen pénztartalékok felhalmozása, valamint a részvény pillanatnyi alulértékeltségének kihasználása, de egyben lehet annak is a jele, hogy egy vállalat jól teljesít.
A Sony fennállása során most először vásárol vissza részvényeket 910 millió dollár értékben a befektetőitől. A folyamat március 22-én zárul le és az összes részvény 2,36 százaléka kerül majd vissza a Sony tulajdonába.
A sajtó munkatársainak a Sony képviselője elmondta, hogy a vállalat pénzügyi helyzete javult annyira, hogy megengedhetik maguknak a részvény-visszavásárlást. Hozzátette, hogy jelenleg több fronton is jól teljesít a cég, hiszen a zeneiparban, a videojátékok piacán és a szórakoztatóiparban is komoly szereplő.
Pedig egyáltalán nem volt jó hete a Sony-nak, miután a vállalat vártnál gyengébb negyedéves jelentést tett közzé és emiatt 17 százalékot zuhant a részvényei árfolyama.
A bejelentést követően viszont ismét erősödésnek indult és 5 százalékot emelkedett. Csütörtökön egyébként a japán SoftBank Group is tájékoztatta befektetőit arról, hogy rekordmennyiségben vásárolnak vissza részvényeket. A Softbank árfolyama akkor 17 százalékot emelkedett.