167 milliárd forintot biztosít a kormány a kkv-k erősítésére

György László államtitkár
Budapest, 2018. szeptember 26. György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára a Magyar Kézműves Remek díj átadóján a szakmák Európa-bajnoksága, az EuroSkills versenyen a Hungexpo Budapesti Vásárközpontban 2018. szeptember 26-án. A kétévente megrendezett EuroSkills versenyen a kontinens legfelkészültebb fiatal szakemberei versenyeznek egymással az Európa legjobbja címért, a háromnapos budapesti döntőn 28 ország 600 versenyzője méri össze tudását 37 szakmában 500 szakértő és zsűritag előtt. MTI Fotó: Balogh Zoltán
Vágólapra másolva!
Összesen 167,5 milliárd forintot szán a kormány idén a mikro-, kis- és közepes vállalkozások (kkv) erősítésére, ebből 90,84 milliárd forintot vissza nem térítendő és 76,7 milliárd forintot visszatérítendő formában – mondta György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára csütörtökön, az Ipartestületek Országos Szövetségének (Iposz) XXXVI. közgyűlésén, Budapesten.
Vágólapra másolva!

Az államtitkár kifejtette, hogy 45 milliárd forintot szánnak innovációra, 15 milliárd forintot a Magyar multi programra, 12 milliárd forintot pedig technológiaváltásra. Vannak visszatérítendő források is, amelyek mellett működik a Magyar Nemzeti Bank (MNB) növekedési kötvényprogramja, valamint azok a mikrohitel-programok, amelyek átalakításán jelenleg is dolgoznak.

György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára. Forrás: MTI/Balogh Zoltán

Előadásában kiemelte, hogy a szaktárca a formálódó kkv-stratégiában megteremtené a vállalkozóbarát szabályozási és adózási környezetet, fejlesztené a kkv-k üzleti környezetének és az e-kormányzat eszközeit, erősítenék fejlődési képességüket, innovációs és digitális teljesítményüket.

Mindezek mellett támogatnák a szükséges tudás megszerzését, ösztönöznék a finanszírozáshoz jutást, illetve elősegítenék a generációváltást és nemzetköziesedést.

György László elmondta, hogy

az Európai Unión belül Magyarországon nőtt az elmúlt nyolc évben a leggyorsabb ütemben

a kkv-k termelékenysége, az egy főre eső hozzáadott érték, ez köszönhető az ágazat eredményének, amelyet segített a gazdaságfehérítés, valamint az adómérséklés és az adminisztrációs könnyítések. Az országban több mint 30 százalékkal bővült a kkv-k termelékenysége, míg a visegrádi országokban 6 százalékkal, az Európai Unióban kilenc százalékkal. A lemaradás a visegrádi négyekhez képest az elmúlt 7-8 évben jelentősen csökkent – emelte ki az államtitkár.

Németh László, az Iposz elnöke köszöntő beszédében hangsúlyozta, hogy napjainkban a figyelmet mindenekelőtt az informatikai és technológiai forradalomra, a technológiai megújulásra, az ehhez szükséges anyagi és képzési feltételrendszerekben való részvételre kell fókuszálni.

Az elnök szerint csak ezzel őrizhető meg a szektor versenyképessége, növelhető a hatékonyság és csak így tölthető be meghatározó szerep a foglalkoztatásban a jövőben is.

Kitért arra is, hogy a szövetség egy olyan szakmai és területi ipartestületi hálózatot jelenít meg, amely messzemenően alkalmas a kormányzati törekvések továbbítására a meghatározóan nagyszámú családi-, mikro- és kisvállalkozások felé, és egyben

lehetőséget nyújt szakmai szolgáltatások sokaságának működtetésére, többek között a technológiai megújulás területén.

Ezeket a vállalkozásokat olyan irányokban is meg tudja szólítani, mint a klímaváltozás és környezetvédelem, és ezeken a területen új vállalkozási lehetőségek alakíthatók ki.

A közgyűlésen kitüntették Bagaméri Árpádot, rádió- és tv-műszerészt 50 éves kisipari-vállalkozói munkájának elismeréséül.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!