A világon számos helyen jól ismert technológiát pár éve itthon is bemutatta az Ingenico, az egyik vezető bankkártya-technológiával foglalkozó cég, de azt először Jézus Szíve napján volt lehetőség kipróbálni a pesti jezsuitáknál. Tudomásuk szerint ez Magyarországon az első, munkába állított virtuális persely.
Az első két hétvégén másfélszázan éltek a lehetőséggel, és az 500–1000–3000 forintos választható összegek nagyjából azonos népszerűségnek örvendenek, de a rendszer lehetőséget biztosít több egymást követő tranzakció elvégzésére is, ugyanazzal a bankkártyával.
A bankkártyás persely az egyik sarokban, állványerdő és takarófóliák között bújik meg, a templomban ugyanis felújítási munkálatok zajlanak. A jezsuitáknál a szertartás közbeni perselyezés egyébként is tilos, mert Szent Ignác még a XVI. században megtiltotta, hogy a Jézus Társasága szentmiséin az imádság és a pénzcsörgés összemosódjon.
A bankkártyás perselyen elérhető összegeket a terminált kifejlesztő partner, az Ingenico Hungary Kft. határozta meg, a templom pedig elfogadta szakmai javaslataikat.
A tranzakció díja az összeg elenyésző része. Ezért cserébe az OTP Bank 24 órás működést és támogatást biztosít, de napi forgalomfigyelést, illetve elszámolást is kap a persely üzemeltetője. A bankkártyás persely nem ad külön bizonylatot, ha egy adakozónak erre szükséges van, a fizetés időpontja alapján kérheti annak kiállítását.
A bankkártyás persely alapján a templom nem jut hozzá személyes, a kártyabirtokos beazonosítását lehetővé tevő adatokhoz.
Az egyházszervezetek számára nem ismeretlen a készpénzt alig használó fiatalokat is megszólítani képes bankkártyás adakozás. Ahogy az Origo arról beszámolt, az anglikán egyház is bevezetett egy ilyet a közelmúltban.