Hagyományosan arany ejtőernyőnek nevezik, amikor egy vállalat vezetői körében történik változás, és a távozásra bírt vezérigazgató hatalmas összeget kap,
a kifejezés a 70-es években honosodott meg az üzleti világban.
Manapság már minden végkielégítésnél használják ezt a terminust, még akkor is, ha a távozó vezető teljesítménye nem indokolja.
A 2010-ben alapított WeWork éléről októberben távozott Adam Neumann, miután a cég lemondta a tőzsdére lépést, amit számos botrány követett.
A céget a legnagyobb befektetője, a Softbank vette át, Neumannt pedig két társelnök váltotta fel.
A The Wall Street Journal szerint a Softbank 1,7 milliárd dolláros végkielégítést ad az alapítónak, ebből 1 milliárd dollárért vásárolják vissza a volt cégvezérnél lévő részvényeket, emellett 185 millió dolláros tanácsadói díjat, valamint 500 millió dolláros hitel kap.
Neumann előtt már számos vezető kapott arany ejtőernyőt, például a Yahoo-tól távozó vezérigazgató, Marissa Mayer is, akinek 23 millió dollárt (6,8 milliárd forint) adtak, vagy a United Airlinest elhagyó vezérigazgató, Jeff Smisek, aki 37 millió dolláros (10,9 milliárd forint) végkielégítést kapott a légitársaságtól.