Neumann továbbra is a 2010-ben alapított cég elnöke marad, csak nem lesz továbbiakban ügyvezető elnök, vagyis a napi cégvezetési teendők nem hozzá tartoznak.
A hét fős testület két társ-vezérigazgatót nevezett ki Neumann helyére.
Bár az alapító már nem vezeti a céget, szakértők attól tartanak, hogy Neumann puszta jelenléte is hátrányt jelenthet a vállalatnak a jövőben.
A WeWork ráadásul kockázatot jelent az ingatlanpiac számára is, mivel
az irodai szegmensben domináns szereplővé vált az olyan nagyvárosokban, mint New York és London
– ráadásul ebben a két városban a legnagyobb magánszektorbeli irodabérlőnek számít. Manhattanben a társaság közel félmillió négyzetméternyi irodaterülettel rendelkezik – ez a teljes piac egy százaléka.
2017-ben a cég mintegy 222 ezer négyzetméternyi irodaterületet birtokolt, és ezt az elmúlt 24 hónapban szinte megduplázta – a manhattani bérleti összmennyiség ebben az időszakban körülbelül 5 millió négyzetméter volt.
A cég üzleti modelljének bizonytalan jellege nemcsak a vállalkozással közvetlenül kapcsolatban álló ingatlantulajdonosokat érinti, hanem az egész ingatlanpiacot is veszélyezteti.
Ha a WeWork által képviselt kereslet eltűnne, az nagyon negatívan érintené a bérleti díjakat az ingatlanpiac irodai szegmensében.