Az S&P kiemeli, hogy a kínai gazdasági adatok szerint a járványnak sokkal súlyosabb gazdasági hatásai vannak, mint amit a szakértők előre jeleztek.
A stabilizáció már megkezdődött Kínában, Európa és az Egyesült Államok pedig hasonló intézkedéseket vezetett be, mint korábban tette azt Kína.
Az év első felében az S&P szerint rendkívül rossz helyzetben lesz a világgazdaság, majd az év vége felé, ha minden jól megy, elkezdődnek rendeződni a dolgok. Ugyan Ázsiában lassulóban van a vírus terjedése, a gazdasági adatok azt mutatják, hogy regionális szinten sokkal negatívabb volt a hatása, mint amire a legtöbben számítottak.
Később az S&P egy másik közleményt is kiadott, amelyben arról írnak, hogy az Egyesült Államokban recesszió lesz, de az is lehet, hogy az ország már most belépett ebbe a fázisba.
Az amerikai GDP az első negyedévben 1 százalékkal csökken, míg a másodikban már 6 százalékos zuhanásra számítanak.
Mindennek oka az úgynevezett social distancing, vagyis az, hogy a járvány miatt az emberek kevesebbet költenek, gyakorlatilag senki sem utazik és drámaian esett az olaj ára, ami különösen az energetikai szektor egészére negatív hatással van.