Az új lakáscélú hitelszerződések döntő többségét éven túli kamatfixálás mellett kötötték a háztartások a hitelintézetekkel, a kamatfixálás átlagos hossza 118 hónap volt.
Mint ismert, a koronavírus-járvány miatti gazdaságvédelmi intézkedések részeként, idén december 31-ig 5,9 százalékban (a jegybanki alapkamat, ami jelenleg 0,9 százalékos, plusz legfeljebb öt százalék) maximálták a fogyasztási hitelekre felszámítható teljes hiteldíjmutató (thm) mértékét. A kedvezményes konstrukciókat néhány bank már március utolsó harmadában felvette a kínálati palettájára.
Az új szerződések szezonálisan igazított értéke az esztendő harmadik hónapjában a lakáscélú hitelek esetében nőtt, a személyi kölcsönöknél még mérséklődött
– derül ki a Magyar Nemzeti Bank által közölt legfrissebb adatokból.
A lakossági ügyfelek számára a babaváró támogatáshoz kapcsolódóan nyújtott hitelek új szerződéses összege márciusban 64 milliárd forint volt.
A program kezdetétől március végéig összesen 642 milliárd forint értékben kötöttek ilyen típusú szerződést a háztartások a magyarországi hitelintézetekkel.
Az alacsony hiteldíjmutatójú kölcsönök népszerűségéről ebben a cikkében is írt az Origo.