Ez a 10 legdrágább weboldalnév a világon

Qihoo buys stake in Japanese mobile gaming company Klab China Qihoo 360 HORIZONTAL
--FILE--A netizen browses the signage of 360.cn of Qihoo in Tianjin, China, 28 March 2013. Qihoo, the largest Internet security service in China, will buy new shares issued by Japanese mobile game developer Klab that will represent a 2.56% stake in the latter, according to an announcement by Klab. It is expected that Qihoo will help Klab leverage its huge user base. Online gaming has been one of the major revenue sources of Qihoos. About 36% of the total revenues in Q3 2013 were revenue shares from third-party game providers on Qihoos gaming platform. Previously almost all the games on the platform were web games, or browser games. But now mobile gaming is explosive in China and it is believed a considerable number of existing game players will shift to mobile. Also it is expected that the mobile gaming market may be even bigger than the PC-based one.
Vágólapra másolva!
Napjainkban természetesnek tűnik, hogy egy-egy internetes oldal címe magas értéket képviselhet. Azonban az internet korai időszakában még nagyon olcsón, szinte ingyen hozzá lehetett jutni a mára drágának számító domainnekhez. Az internetbuborék ezeket az árakat jelentősen megemelte, sőt egyes domainneveket talán túl is árazott. Hogy pontosan mennyit is ér egy domain, nehéz megmondani, de összeszedtük a tíz legdrágább publikus tranzakciót.
Vágólapra másolva!

A világ legdrágább domainjeinek több fontos tulajdonsága is van:

Az elmúlt években rengeteg próbálkozás született arra, hogy a .com végződés helyett más globális végződés legyen a piacvezető (.net, .org).

Azonban a .com ellenáll, napjainkban az oldalak 47 százalékának ez a végződése.

Nem meglepő, hogy a legértékesebb címek is így végződnek.

Emellett általános szabály az egyszerűség is, kerülni kell minden túlbonyolítást. Sokáig úgy gondolták, hogy a hosszú domainek rosszak, de erre több kivétel is van, így a 3-4 betűs szabálynál fontosabb az egyszerűség és egyértelműség.

Kifejezetten népszerűek például azok a domainnevek, amelyek egyértelműen utalnak valamire, mégis rendkívül hosszúak.

Ilyen például a CarInsurance.com vagy a VacationRentals.com is.

Fontos megjegyezni, hogy egyes domaineket nem használ a tulajdonosuk, hanem átirányítanak a tulajdonos egy másik oldalára.

Érdekesség, hogy az internetbuborék korszakában többen elkezdték felvásárolni az összes elérhető 3-4 betűs kombinációt, arra spekulálva, hogy az később értékes lehet. Néhány esetben (NFL) ez sikeres próbálkozásnak bizonyult, de rengeteg random betűkombináció maradt kihasználatlanul.

Íme a világ tíz legdrágább domainje:

domain, top10, webhely
domain, top10, webhely
domain, top10, webhely
domain, top10, webhely
domain, top10, webhely
domain, top10, webhely
domain, top10, webhely
domain, top10, webhely
domain, top10, webhely
domain, top10, webhely
Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!