A magyar kormány elmúlt tíz évének az egyik legfontosabb eredménye, hogy
Magyarország gazdasági fordulatot hajtott végre, tartós növekedési pályára állt, és az uniós átlag fölött teljesít a magyar gazdaság,
és ezzel reményt, lehetőséget és biztos jövőt adott a családoknak, a fiataloknak, a vállalkozásoknak.
2010 óta
Ezek is mind azt jelzik, hogy Magyarország egyre jobban teljesít. Az Európai Unió azon kevés tagállama közé tartozunk, amely az elmúlt évek recessziója ellenére nagyütemű gazdasági növekedésre volt képes.
A mostani helyzetben
fontos cél, hogy ezeket az gazdasági eredményeket megőrizzük, de azt is látnunk kell, hogy ez az évtizednyi munka jó alapot ad ahhoz, hogy a járvány okozta válságot is le tudjuk gyűrni, és talpra tudjunk állni.
Ennek érdekében a kormány több rendkívüli gazdaságvédelmi intézkedést jelentett be a március 11-én életbe lépett veszélyhelyzet bejelentése óta, emellett megkezdődött az idei költségvetés hozzáigazítása a vírus elleni védekezéshez.
Az eddig bejelentett gazdaságvédelmi intézkedések:
A turisztikai, a vendéglátóipari, a szórakoztatóipari, a szerencsejáték, a filmipari, az előadóművész, a rendezvényszervező és a sportszolgáltatást nyújtó ágazatokban a munkáltató 2020. március, április, május és június hónapokra
mentesül a munkabér utáni közterhek megfizetése alól.
A munkavállaló munkabérét terhelő járulékok közül kizárólag a természetbeni egészségbiztosítási járulékfizetési kötelezettséget kell teljesíteni, annak havi mértéke nem haladhatja meg az egészségügyi szolgáltatási járulék havi összegét, a 7710 forintot.
A turizmusfejlesztési hozzájárulás megfizetésére kötelezetteknek a 2020. március 1-től 2020. június 30. napjáig terjedő időszakra nem kell turizmusfejlesztési hozzájárulást fizetni, tehát bevallani és megállapítani sem kell. A munkavállalási szabályok pedig rugalmasabbá váltak.