A világ legmagasabb előregyártott épülete készül Szingapúrban

Kiderült, melyek a világ legdrágább városai - Fotók! Szingapúr
Szingapúr
Vágólapra másolva!
A felhőkarcoló-pár a világ legmagasabb előregyártott elemekből felépített épülete lesz, a magasságuk eléri majd a 192 métert. Miközben az épületeket Szingapúrban rakják majd össze, a szerkezetek nagy részét Malajziában készítik el.
Vágólapra másolva!

Az Avenue South Residences nevű projekt keretében 988 lakást építenek csaknem 3000, függőlegesen egymásra helyezett modulból. A projekt mögött álló cég, az ADDP Architects azt állítja, hogy az előregyártott térfogat-építés (PPVC) nevű építési technológia

kevésbé munkaigényes és segíthet a hulladék és a zajszennyezés csökkentésében.

Az egyes modulokat Malajziában, a határtól pár kilométerre található Senaiban öntik betonba, s csak ezután szállítják át Szingapúrba.

Megérkezésükkor a modulok 80 százalékban teljesek, ezeket darukkal emelik a helyükre, majd oda is erősítik, hogy megfelelő terhelőképességük legyen. A hiányzó elemeket, mint például az ajtókat, csak utólag szerelik be.

Ez a technológia az építkezési zajok minimalizálásához is hozzájárul, továbbá csökkentheti a hulladékot is,

ugyanis a gyárban sokkal jobban ellenőrizhető a kivitelezés.

Szingapúrban épül a világ legmagasabb, előregyártott elemekből felépített felhőkarcolója (a kép illusztráció) Forrás: Shutterstock

Ráadásul a koronavírus-járvány szempontjából az is előny, hogy

egyszerre kevesebb emberre van szükség az építkezésen,

hiszen így könnyebben betartható a biztonságos távolságtartás.

Az előregyártott elemeket felhasználó építőipar először Európában és Amerikában virágzott a háború utáni időszakban, amikor a várostervezők célja az volt, hogy gyorsan állítsanak elő olcsó lakásokat. Az előregyártott termékek piacát mára azonban egyre inkább az ázsiai-csendes-óceáni térség uralja.

Az építési módszer különösen népszerűnek bizonyult Szingapúrban: az ország építőipari hatósága aktívan ösztönzi a PPVC technológia használatát, mondván, hogy

ez a technológia a hagyományos építési technológiához képest 8 százalékos költségmegtakarítást és 40 százalékos termelékenységnövekedést hoz.

A projekt célja az, hogy az új épület magassága meghaladja Szingapúr és a világ legmagasabb, előre gyártott elemekből épített eddigi legmagasabb épületét, a 140 méter magas Clement Canopy-t. A világ további, legmagasabb moduláris épületei között szerepel még egy 135 méteres torony Croydonban, egy dél-londoni, és egy 109 méteres lakóépület New Yorkban.

Az építés során 3D szimulációkat végeznek abból a célból, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy az épület képes-e ellenállni a szélterhelésnek.

Az Avenue South Residences építése már folyamatban van és a fejlesztők azt remélik, hogy 2023 első negyedévére be is fejezik a projektet.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!