A januári kivitel értéke 8,755 milliárd eurót, a behozatalé 7,925 milliárd eurót tett ki.
Az előző hónaphoz viszonyítva az export 4,9 százalékkal nőtt, az import 0,3 százalékkal csökkent.
Tavaly szeptember és november között a havi export 10 milliárd euró felett volt, az import pedig meghaladta a 9 milliárd eurót.
A 830 millió euró havi exporttöbblet a tavaly szeptemberi, októberi, novemberi összegnél alacsonyabb, azt megelőzően, a járványügy intézkedések bevezetése előtt, tavaly februárban volt utoljára magasabb a többlet.
A külkereskedelmi áruforgalom januári részletes adatait március29-én közli második becslése alapján a KSH.
Az idei év első felében tovább javulhat a külkereskedelmi többlet, egyrészt a viszonylag gyenge belső kereslet, másrészt a második negyedévben jelentkező bázishatások miatt, mivel a meredeken zuhanó kivitel mellett megugrottak az egészségügyi védőfelszerelések beszerzései, így jóval kisebb mértékben zuhant a behozatal.
A második félévben azonban a beruházások és a fogyasztás várható élénkülésével már némileg csökkenhet a külkereskedelem többlete, azonban
idén összességében tovább emelkedhet, így elérheti a 6,5-7 milliárd eurót.
A kivitel kilátásai továbbra is kedvezőek – bár az autógyárak chiphiány miatti átmeneti leállása januárban okozott visszaesést, de februárban már újra emelkedhet a termelés visszaállásával –, mivel egyes országokban a lakosság a szolgáltatások korlátozásából eredő „kényszermegtakarításait" árucikkek vásárlására fordítja - írja kommentárjában Suppan Gergely, a Takarékbank vezető elemzője.