A Forbes.hu cikke szerint az elnök bitcoin-ámokfutását a globális nézőközönség élőben is követheti, hiszen Bukele rendre Twitteren jelenti be, hogy éppen mikor vette meg a legújabb "dip"-et (átmeneti árfolyamcsökkenést) a bitcoin árfolyamában.
Valahogy így néz ki egy ilyen élő közvetítés:
Az elnök úr sajnálattal tudatta az ország lakosaival, hogy a bitcoin árfolyamának alját 7 perccel lekéste, de azért sikerült vennie ismét 150 darabot belőle 48.670 dolláros átlagáron (összesen kb. 7,3 millió dollárért).
Ha azt gondolnánk, hogy Bukelét egy komoly pénzügyi tanácsadói csapat és infrastruktúra segíti az állami pénzek befektetésében, akkor nagyot tévedünk. A „legmenőbb diktátornak" nincs szüksége csicsás számítógépekre és Bloomberg-terminálra: egyszerűen a telefonjával tradel az adófizetők pénzéből, amikor éppen kedvet kap hozzá.
Ahogy az Origo is megírta, Salvador nemrégiben hivatalos fizetőeszközzé tette ezt a kriptovalutát, és azóta megrendezték a Bitcoin Weeket is, melyen az ország vezetői és blokklánc szakértők beszéltek a bitcoin, mint legális fizetőeszköz előnyeiről. Ugyanezen az eseményen Bukele lerántotta a leplet legújabb tervéről, a Bitcoin Cityről is, amelyet egy 1 milliárd dolláros „Bitcoin Kötvény" kibocsátásával tervez finanszírozni.
Habár a bitcoin fanatikusok támogatják és forradalminak tartják az ötletet, a befektetők többsége más véleményen van: mióta Bukele bejelentette, hogy a bitcoin hivatalos fizetőeszközzé válik az országban, az államkötvények mind esésnek indultak.
Az ország 2035 júniusában lejáró államkötvényének az ára közel 40 százalékot zuhant és a hozama az egekbe emelkedett.
A kötvények mellett a salvadori államcsőd elleni biztosítás ára is jelentősen (közel duplájára) emelkedett, mióta az ország hivatalos fizetőeszközként ismerte el a kriptodevizát.