A Bloomberg-hez eljutott hírek szerint az ExxonMobil (amely az egyik legnagyobb energiagyártó vállalat az Egyesült Államokban, és egyben a világ egyik legnagyobb olajcége is) megállapodást kötött a Crusoe Energy Systems-szel, hogy
az észak-dakotai Bakken palamedence olajkutaiból származó felesleges földgázt kriptobányászati szerverek és fúrótornyok működtetésére használhassák fel.
A projekt állítólag 18 millió köbláb (kb. 500 ezer m3) földgázt használ fel havonta, ami az olajóriás gáztermelésének nagyjából fél százaléka. A program 2021 januárjában már elkezdődött, az ExxonMobil most azt fontolgatja, hogy azt más helyszínekre is kiterjeszti, többek között Németországra, Guyanára, Argentínára és Nigériára.
A projekt egyébként a nagy olajvállalatok egyik égető problémájára jelent hasznos megoldást, hiszen így a feleslegessé vált földgázzal nem szennyezik a környezetet és a levegőt. A nagy olajfúrók ugyanis rendszeresen égetik el a gázt olajfúrás közben, ha nincs a közelben csővezeték az áru szállítására.
Különösen a palaolaj termel nagy mennyiségű feleslegessé váló földgázt.
Az ötletet a kripto-bányászok nagy örömmel fogadták, ők ugyanis már régóta keresik a megoldást a „zöldebb" energiafelhasználásra.