A megszorítások miatt a Google-nél már a robotok állása sincs biztonságban. Egy friss beszámoló szerint ugyanis a technológiai óriás elkezdte leépíteni az Everyday Robots nevű robotikai leányvállalat által készített, igen drága gépeket.
A robotokat elsősorban szemetek szelektálására és kávézók takarítására használták
– írja a New York Post.
Denise Gamboa, az Everyday Robots marketing és kommunikációs részlegének vezetője közölte, a friss döntés értelmében az Everyday Robots többé nem lesz különálló projekt a Google anyacégének (Alphabet) keretei között.
Hozzátette, a technológiát és a dolgozók egy részét a Google Research üzletágába integrálják.
Az Everyday Robots egykor több mint 200 embert foglalkoztatott. A beszámolók szerint azonban a részleg jövőképe nem volt világos. Kérdéses volt ugyanis, hogy a leányvállalat a kutatásra vagy egy önálló termék fejlesztésére kíván-e összpontosítani. Ráadásul a gépek túl drágák is voltak az egyéni felhasználók számára, mivel egyetlen robot több tízezer dollárba került.
A projekt vezetője, Hans Peter Brondmo még 2021-ben tett közzé egy blogbejegyzést, amelyben elmondta, hogy több mint 100 robotot fejlesztettek ki, melyek a saját irodáikban látnak el feladatokat.
A mostani átszervezés következtében a cég a saját robotjait is nyugdíjazhatja.
A múlt hónapban az Alphabet bejelentette, hogy mintegy 12 ezer dolgozójától tervez megválni. A vállalat ezzel olyan technológiai óriások leépítési hullámait követte, mint a Microsoft, az Amazon, a Twitter vagy a Meta.
A cég a koronavírus-járvány alatt jelentősen megnövelte a dolgozóinak számát. Tavaly év végén már közel 187 ezer alkalmazottja volt az Alphabetnek, szemben a 2019 végi 119 ezerrel.
A pénzügyi nehézségek mellett a vállalat részvénye is megszenvedte az elmúlt időszakot. Az Alphabet papírjának árfolyama a hónap elején több mint 7 százalékot esett, a társaság piaci értéke pedig 100 milliárd dollárral csökkent.