A tervek szerint az átadásra váró beruházás csábító bepillantást nyújt majd abba, amit a fényűző Neom város tartogat. A Sindalah-sziget több mint 84 hektáron terül el, és a tervek szerint 2028-ig napi 2400 látogatót vonz majd, ezzel a gigantikus sivatagi jövőváros egyik első elkészült fejlesztése lehet.
Az alábbi videó a szigetről készült pazar látványtervekből mutat részleteket:
A vendégeket a luxusszigeten egy világszínvonalú vitorlás célállomás, három megaszálloda, egy golfpálya, csúcskategóriás éttermek, gyógy- és wellnessközpont, valamint a legnevesebb divatházak butikjai várják majd.
Antoni Vives, a Neom tervezési igazgatója úgy nyilatkozott, hogy
a Sindalah a Vörös-tenger elbűvölő kapuja lesz majd, és egyben egy világszínvonalú vitorlás célpont is. Kiindulópont a világ számára a Neom felfedezéséhez, amely a gazdasági fejlődés és diverzifikáció katalizátora lesz."
A szigetre épülő vitorláskikötő látványterve:
A Neom egyébiránt várhatóan egy igazi építészeti remekmű lesz. Az eredetileg 2017-ben bejelentett terv egy olyan óriásmetropoliszról szólt, amely 2030-ra készülne el teljesen, és összesen 500 milliárd dollárba kerül.
A Neom része annak a nagyszabású tervnek, amelynek eredményeként Szaúd-Arábia 2030-ra jelentősen csökkenteni kívánja a kőolajtól való gazdasági függőségét.
A tiszta energiával működő, autóktól és utaktól mentes, futurisztikus város neve a görög neosz, azaz új és a musztakbal, azaz arabul jövő szó kombinációjaként született. A bolygó legnagyobb szén-dioxid-mentes rendszereként emlegetett, 16 városrészből álló metropolisz szélerőművekre, napenergiára és olyan csúcstechnológiára támaszkodna, amely a vizet oxigénné és hidrogénné alakítja át üzemanyagként.
Az északnyugat-szaúd-arábiai hegyektől a Vörös-tengerig terjedő közösségekben akár 1 millió ember is élhet majd.