A kiadott közlemény szerint a tervek alapján az MVM Mátra Energia Zrt. Mátrai Erőmű visontai telephelyén egy új maximum 650 MW teljesítményű kombinált ciklusú gázturbinás (CCGT - Combined Cycle Gas Turbine) erőmű egység épül. Az MVM Tiszai Erőmű fejlesztésének eredményeképp két darab, egyenként maximum 500 MWe teljesítményű blokk létesül, a már meglévő telephelyen.
A Mátra CCGT projekt és a Tisza CCGT projekt tekintetében is a részvételi szakasz lezárásával 6 társaság, illetve konzorcium jutott tovább.
Az MVM Mátra Energia Zrt. Mátrai Erőmű visontai telephelyén a maximum 650 MW teljesítményű kombinált ciklusú gázturbinás erőmű esetében a
Az MVM Tiszai Erőmű fejlesztésének eredményeképp két darab, egyenként maximum 500 MWe teljesítményű blokk létesül, amelynek kivitelezője a
A két új blokk építésének kezdési időpontja a pályázók ajánlattételi dokumentációja alapján határozható meg.
Az MVM Csoport a nemzeti klíma- és energiapolitikai célok megvalósításának elsőszámú letéteményese.
Fontos szerepet tölt be a nemzeti energiastratégia alappillére, az energiaellátás biztonságának fenntartásában. Az MVM Csoport stratégiai célrendszerében a tiszta energiatermelés növelése hangsúlyosan megjelenik, melynek egyik alapvető eleme a rugalmas kapacitások bővítése és a meglévő kapacitások hatékonyságának fejlesztése.
A várható időjárásfüggő megújuló termelői kapacitások bővülésének eredményeként – a villamosenergia-termelés és a felhasználói igények közötti egyensúly fenntartásához változatlan körülmények mellett - többlet szabályzó kapacitások szükségesek. A szabályzó kapacitások a villamosenergia-rendszer egyensúlyának fenntartásában alapvető szerepet töltenek majd be köszönhetően rugalmasságuknak, amelynek révén az időjárásfüggő megújuló energia termelő projektek termelés csökkenési, illetve termelés kiesésből eredő villamosenergia-igény megtermelésében vesznek majd részt. Ezzel a szabályzási képességgel nagymértékben növelni tudják a hazai villamosenergia-rendszer ellátásbiztonságát.
Az új Kombinált Ciklusú Gázturbinás Erőmű elősegíti az időjárásfüggő megújuló - például a fotovoltaikus – villamosenergia-termelés növedékesét a rendszerszabályozási képességével, érdemben hozzájárulhat a hazai villamosenergia-termelési arány fenntartásához, növeléséhez, ezzel is támogatva a biztonságos villamosenergia-ellátást, a növekvő lakossági és ipari fogyasztói igények kielégítését, továbbá segíti a karbonsemlegesség elérését.