Egy idős néni nem is sejtette, hogy már évtizedek óta milliárdos

Vágólapra másolva!
Egy 90 éves francia asszony majdnem kidobta a konyhája falán lógó festményt, amelyről kiderült, hogy egy 26 millió dolláros mestermű. Évekig ott lógott a tűzhely fölött, míg végül a családja meggyőzte, hogy tartsa meg. Amikor a festményt árverésre bocsátották, a francia kormány „nemzeti kincsnek” nyilvánította, és megakadályozta, hogy az országból kikerüljön. Végül a híres Louvre múzeumba került.
Vágólapra másolva!

Négy évvel ezelőtt az idős hölgy költözésre készült, és úgy döntött, hogy megszabadul a festménytől, amely évtizedek óta díszítette a konyháját. A kép Jézus Krisztust ábrázolta, körülötte emberekkel, de az asszony számára nem tűnt különlegesnek. Azonban a családja végül egy művészeti értékbecslőhöz fordult, aki megdöbbentő felfedezést tett: a festmény egy 13. századi olasz mester, Cimabue alkotása volt, amelyet több százezer dollárra értékeltek.

Az idős hölgy nem emlékezett, hogyan került hozzá a festmény, és azt hitte, hogy egy görög vallási ikon. A festmény valójában a „Krisztus kigúnyolása” címet viselte, és egy nyolc részes diptichon része, amely Krisztus keresztre feszítését és szenvedéseit ábrázolja. A diptichonból mindössze két másik darab maradt fenn, ami tovább növelte az értékét - írja a Promotions.hu.

A festmény 2019-ben került árverésre, ahol egy londoni műkereskedő, Fabrizio Moretti 24,2 millió euróért vásárolta meg. 

„Ez az egyik legfontosabb felfedezés az elmúlt 15 évben. Cimabue a modern művészet kezdete” – nyilatkozta a New York Timesnak.

Azonban, miután a francia kormány értesült az árverés eredményéről, „nemzeti kincsnek” nyilvánította a művet, és nem engedte, hogy 30 hónapig elhagyja az országot. Bár Moretti nem volt boldog emiatt, a Louvre múzeumnak ez idő alatt sikerült összegyűjtenie a szükséges pénzt, hogy megvásárolhassa a festményt.

A festmény hamarosan a Louvre-ban kerül kiállításra a többi Cimabue-alkotás társaságában, így a nagyközönség is megcsodálhatja ezt a különleges mesterművet.

idős néni
Képünk illusztráció!
Fotó: Shutterstock 

Antik könyvek is jó eséllyel képviselhetnek komoly értéket, ha elég régiek és elég jó állapotban vannak, továbbá ha a felkapott kategóriába tartoznak.

Döbbenetes története van például egy Tiziano-festménynek is, ami millió dollárokat érhet,

 ahogy a világ egyik legkülönlegesebb, ősi könyvének is. A 104 oldalas kódex becsült eladási értékét 2,6–3,8 millió dollárra (kb. 952 millió - 1,4 milliárd forintra) teszik. Az Origo pedig külön összeállítást készített, amelyből a Harry Potterhez köthető izgalmas relikviákról tudhat meg érdekes részleteket. 

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!