A Legfőbb Ügyészség vizsgálja a hajdúsági civil szervezeteket

Vágólapra másolva!
Három Hajdú-Bihar megyei civil szervezetnél folytat törvényességi vizsgálatot a megyei főügyészség a Legfőbb Ügyész utasításának megfelelően - tájékoztatta a Népszavát Bihariné dr. Móricz Irén, Hajdú-Bihar megyei főügyészhelyettes. Az ügyészség a Bridge Human Service Alapítvány, a Magyar Diákok Kultúrájáért Egyesület, valamint a Létavértesi Fitness és Szabadidősport Egyesület esetében vizsgálja azt, hogy meghirdetett céljuknak megfelelően és törvényesen működnek-e.
Vágólapra másolva!

Korábbi hírek szerint Polt Péter utasítására két debreceni társadalmi szervezet ügyében indított vizsgálatot a Legfőbb Ügyészség, eleget téve Béki Gabriella és Hankó Faragó Miklós szabad demokrata képviselők törvényességi vizsgálati kérelmének. A politikusok szerint törvénytelen döntéseket hozott a parlament társadalmi szervezetek bizottsága által felállított ingatlanjuttatási albizottság, amikor aránytalanul sok ingatlant adott a debreceni Bridge Human Service Alapítványnak és a Magyar Diákok Kultúrájáért Egyesületnek. A vizsgálat most kiterjed a Létavértesi Fitness és Szabadidősport Egyesületre is.

Az egyesület - mint a lap korábban beszámolt róla - elnyerte egy olyan létavértesi ingatlan tulajdonjogát, amelyet több mint nyolc éve bérel a Mozgáskorlátozottak Hajdú-Bihar Megyei Egyesülete. A fogyatékosok szervezete is pályázott az épületre, de nem ők nyertek, hanem a Bertóthy Tamás helyi fideszes önkormányzati képviselő vezette sportegyesület. Az ügy nagy felháborodást váltott ki helyi szinten, a mozgáskorlátozottak elnöke Áder Jánoshoz, az Országgyűlés elnökéhez fordult, kérve a döntés megváltoztatását. Áderhez írott levelüket a fogyatékosok több ezer létavértesi polgár aláírásával nyomatékosították, és állást foglalt a parlamenti döntés ellen a helyi önkormányzat is. Hajdúsági civil szervezetek pedig Polt Péternél kívánták elérni a már létrejött szerződés semmissé nyilvánítását. Az ügyészség, úgy tűnik, összekapcsolta az SZDSZ és a civil szervezetek kérelmét, és most már három, ingatlanhoz jutott szervezetet vizsgál. Mellesleg Halász János (Fidesz), az ingatlanjuttatási albizottság elnöke is utalt rá korábban, hogy a létavértesi esetben felülvizsgálhatják saját döntésüket.

Az SZDSZ Tetthely című akciósorozata részeként pénteken az említett két debreceni civil szervezet ingatlanszerzésére hívta fel a figyelmet. Béki Gabriella a Vágóhíd utca 26. szám alatti épület előtt beszélt, ahol több irodát is kapott a Bridge Human Service Alapítvány. A politikus pozitívan értékelte, hogy az SZDSZ kezdeményezésére elkezdődött a vizsgálat a "súlyos törvénysértések ügyében". Béki szerint mindkét szervezet kötődik Halász Jánoshoz, az ingatlanjuttatási albizottság vezetőjéhez. Gadus István, az SZDSZ hajdú-bihari elnöke elmondta, hogy Halász János az Észak-alföldi Regionális Ifjúsági Tanácsnak is elnöke, ez a szervezet az idén jelentős pályázati pénzekkel támogatta a Bridge Human Service Alapítványt, és az Országgyűlés illetékes bizottságától is kapott pénzügyi támogatást a szervezet. Gadus sajnálatosnak nevezte, hogy zárva találták az alapítvány irodáját, mert a munkatársak péntektől szabadságra mentek.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!