Kizárólag azokat a javaslatokat fogadták el, amelyeket valamennyi bizottság támogatott. Ennek értelmében a millenniumi városrész építésére megszavaztak 52 milliárd forintot, hasonlóképpen elfogadták az MTV-nek nyújtandó 12,5 milliárd forint támogatást. A Magyar Rádió 1,2 milliárd forintot kap.
Elfogadták Sasvári Szilárd és Busi Lajos (Fidesz) javaslatát is, hogy 2001. december 31-ig engedje el az Országgyűlés az ALTEK Tégla és Cserépipari Kft. 21,3 millió forintos köztartozását.
A sokat vitatott szerencsejáték-törvény módosításáról szóló részekkel kapcsolatban az a javaslat ment át, mely szerint nem lehet összekötni a nyerőautomatákat, illetve engedélyköteles a telefonon és interneten folytatott szerencsejáték is. Ezzel lényegében a MIÉP akarata érvényesült.
A szerencsejátékról szóló részhez rengeteg módosító indítvány érkezett az ellenzék és a kormány részéről egyaránt: Rogán Antal fideszes képviselő például az egész szerencsejátékról szóló rész elhagyását javasolta.
A valamennyi bizottság által nem támogatott indítványok közül egyet sem fogadott el az országgyűlés. Így az az indítvány sem ment át, hogy az országgyűlés szentesítse a többletbevétel elköltését a zárszámadásban, illetve azt is leszavazták, hogy a többletbevételt az önkormányzatok kompenzálására fordítsák.
A szavazás előrevetítheti a zárszámadás végkimenetelét is, amennyiben a valamennyi bizottság által támogatott javaslatokat is csak egy plusz szavazattal tudta elfogadtatni a kormánytöbbség, azaz 195 igen szavazattal. Tehát a MIÉP szavazataira is szüksége lesz a koalíciónak a zárszámadás elfogadtatásához.
[origo]
Korábbi cikkeink:
Zárszámadás: a szerencsejátékról szóló részt kritizálták a legtöbben
Mérleghamisítással vádolják a kormányt