A legártatlanabb trükköktől a legfondorlatosabb csalásokig, lopásokig, a dorgtermesztéstől a robbanóanyagok, pokolgépek házi előállításáig mindenféle fortélyra megtanítja olvasóit a Szegedi Egyetem hallgatói honlapja. Javaslatot olvashatunk a szociális támogatás csalárd igénylésétől a katonaság elhalasztása, illetve kijátszása érdekében elkövethető "stiklik" ismertetéséig. Profi trükköket közölnek adó- és vámcsalásra, trükkös lopások kivitelezésére, okirat-hamisításra, nyerőautomaták megcsapolására. Részletesen taglalják egyes gépkocsimárkák felnyitását, mobiltelefonok kikódolását, illetve a cigarettacsempészet kockázatmentes módját.
Az árucikkek vonlakódjainak manipulálását - hamisítását - részletesen taglalják a szerzők. Ezzel igen komoly károkat okozhatnak a kereskedelmi láncoknak.
A pénzkiadó automaták segítségével elkövethető - és alig leleplezhető - csalások mellett közzéteszik az Országos Rendőr-főkapitányság rádiófrekvenciáit és az alkalmazott fedőneveket!
Tanácsokat olvashatunk arra, hogyan lehet lehallgatókészülékké alakítani a mobiltelefont, miképpen készíthető el a Coca-Cola szirup hamisítványa. A közüzemi szolgáltatók mérőóráinak blokkolása, a hamis diákigazolvány elkészítése, a kárpótlási jegyekkel való visszaélés, pecséthamisítás ugyancsak szerepel a több ezernyi ötletet tartalmazó, csaknem háromszáz oldalas listán.
Az Országos Rendőr-főkapitányság internetfigyelő csoportja - mely csak a közeljövőben alakulhat nyomozati jogkörű egységgé - egyelőre szinte tehetetlen az ilyen jellegű közlésekkel szemben. Mint megtudtuk, jelenleg hosszabb ideig tarthat, míg a hatóság jogszerű fellépésre kap lehetőséget. Ugyanakkor ma erősen vitatható az is, hogy a világhálón közzétett "ötletek" bűncselekménynek minősülnek-e.