Felszólalásaiban többek között kiállt a nyugdíjak vásárlóerejének mielőbbi emeléséért, de felhívta a figyelmet a családi pótlékok értékvesztésére és a családtámogatási rendszer hibáira is. Az „abortusztörvényként” emlegetett javaslat kapcsán a felvilágosítás és megelőzés fontosságát emelte ki a magzati élet védelme és az abortuszok számának csökkentése érdekében.
A szocialisták Győr-Moson-Sopron megyei listájának képviselőjeként gyakran foglalkozott a nyugat-magyarországi térség problémáival. 2001 áprilisában két indítványban emelte fel szavát a Győri Kekszgyár tervezett bezárása ellen.
Első parlamenti ciklusát 1994-98-ig az MSZP frakciójában töltötte. Korábbi munkáját folytatva 1998-ban az egészségügyi és szociális bizottság tagja lett, majd 2000 februárjában további két bizottság munkájába kapcsolódott be. Parlamenti tevékenységét megelőzően 1975-től 1989-ig az MSZMP tagja, ezt követően az MSZP alapító tagja volt. Pártján belül 1999 szeptemberétől 2000. december 31-ig frakcióvezető-helyettesi tisztséget töltött be. A Família Nagycsaládosok Egyesületének egyik megalapítója, a Magyar Szociológiai Társaság tagja.
Szabó Sándorné támadása a Szociális és Családügyi Minisztérium ellen: Úgy érzem, önök még mindig nem értik azt, hogy a nemzeti érzés összetartozási élményt is kell hogy adjon, szolidaritást, az esélyegyenlőség lehetőségének a megteremtését, és nemcsak a kiváltságosoknak és nemcsak azoknak, akiket önök polgároknak tartanak, hanem mindenkinek.
Ajánlat: