Az 1999 decemberében leégett Budapest Sportcsarnokban árusító kereskedők ISM elleni kártérítési pere során jelentős szerepe volt abban, hogy a kereskedők által kevesellt kártérítési összeg és az elhúzódó kifizetések ellenére a minisztériumnak sikerült megegyezésre jutnia a károsultakkal.
2001 májusában, szembeszegülve a kormánnyal és az egészségügyi tárca vezetőjével nem szavazta meg az egészségügyi törvények tervezett módosítását. 2001 augusztusában visszautasította a MIÉP vádjait, melyek a Fotex-csoport vezetőjét, Várszegi Gábort érték az FTC megvásárlása miatt, és örvendetesnek nevezte, hogy az egyik legpatinásabb magyar klub mögé tőkeerős befektetői csoport állt.
Az 1994-es ciklusban a Győr-Moson-Sopron megyei közgyűlés alelnöke volt, 1991-94 között Győrzámoly jegyzője, 1993-95-ig a Szigetközi Önkormányzatok Szövetségének alelnöke volt. 1998-ban Szakács volt a Fidesz győri polgármesterjelöltje, de nem választották meg.
Szakács Imre a magyar sajtó helyzetéről: Az összes eddigi európai uniós vizsgálat és a különböző emberi szabadságjogokkal foglalkozó nemzetközi szervezetek vizsgálatai Magyarországon ebben az évben, a tavalyi évben, azt megelőzően azt támasztották alá, hogy Magyarországon a sajtó szabad, semmi olyan intézkedés, semmi olyan mozgás, semmi olyan kezdeményezés nincs, ami a sajtószabadságot veszélyeztetné.
Ajánlat: