2001 októberében adták át a forgalomnak az Erzsébet-híd lehajtóit. A nagyszabású építkezésekre összesen 1 milliárd forintot fordítottak.
A körülbelül tízezres lélekszámú Ráckeve és Szécsény önkormányzata kicsivel több mint egymilliárd forinttal gazdálkodhat évente, Vasvár viszont ennél kevesebbel kell beérje. A valamivel nagyobb Balatonfüred éves költségvetése 2 milliárd forint.
A második világháború végén felrobbantott, és 2001 ősszel ismét felavatott esztergomi Mária Valéria híd felújítása hozzávetőlegesen 5 milliárd forintba került. Ebből azonban magának a hídnak az építése 3 milliárdot emésztett fel, a többit a hídra vezető utak, valamint a vám- és útlevélkezelő iroda kialakítására fordították.
Félmilliárd forintot kellett költenie a fővárosnak azoknak a garázsoknak az átépítésére, amelyekben éjszakánként állnak a hannoveri villamosok. Az átlagosan 25 éves, ám teljesen felújított járműveket, melyek korábban a hannoveri vásárvárosban teljesített szolgálatot, összesen közel 7 milliárdért vette a főváros.
6,7 milliárd forintból épül fel a Duna-parton az új Nemzeti Színház. A fény, hang és színpadi berendezések összköltsége 4,5 milliárd forint körül várható.
Az Erzsébet tér rendbetételére újabb nagy összeget kell fordítani, korábban ugyanis itt akarták felépíteni a Nemzeti Színházat, emiatt a tér nagy részét elfoglaló gödröt ástak. A téren végülis park lesz, alatta pedig konferenciaterem. A beruházás értéke 1,2 milliárd forint.
A következő 4-5 évben a több mint 509 ezer magyarországi panellakásból legkevesebb 112 ezer felújítása válik esedékessé - áll az Épületfenntartási K+F Alapítvány összeállításában. Egy panellakás teljes körű felújítása, korszerűsítése egymillió forintba is kerülhet.
Tízmilliárd forintot meghaladó a Magyar Televízió adóssága, a rádió pedig körülbelül másfél milliárddal tartozik.