A feltételezett tettesekről készült fantomképek közzétételét követően több mint száz bejelentés érkezett a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságára a móri mészárlással kapcsolatban. A lap értesülései szerint a rendőrök a névtelenül érkezett információkat is iktatták, s a nyomozó csoportok megkezdték valamennyi ellenőrzését. A lap úgy tudja, az elmúlt 48 órában beérkezett jelzések több napra elegendő feladatot jelentenek a rablógyilkosság felderítésére vezényelt sok száz nyomozónak.
Mindeközben megfeszített erővel dolgoznak a rendőrség által felkért szakértők is. Egyfelől a gyilkosság helyszínén talált, s az áldozatokhoz, illetve a banki alkalmazottakhoz nem köthető bőr- és hajmaradványok, valamint az ujjnyomok összehasonlításán fáradoznak a korábban nyilvántartásba került bűnözők paramétereivel. A nyomozás illetékese elmondta: a meglehetősen aprólékos és időigényes munka első fázisában azoknak a bűnözőknek az adatait ellenőrizték, akik korábban pénzintézetek elleni bűcselekményt követtek el. Már több száz személy esetében negatív eredményt hozott a vizsgálat. Az elkövetkezendő napokban következnek azok a bűnözők, akik kevésbé súlyos bűncselekmények miatt kerültek a rendőrségi nyilvántartásokba, de feltételezik róluk, hogy időközben "előreléptek" a képzeletbeli ranglétrán.
A lap úgy tudja, megkezdték a felkészülést azok a pszichológus szakemberek is, akik adott esetben elvégeznék a poligráfos vizsgálatot Horváth Szilárddal, illetve bárkivel, aki a bűncselekménnyel összefüggésbe hozható. Ha a fiatalember vállalná a hazugságtesztet, két nap alatt összeállíthatnák a tesztsorozatot. A nyomozók minden olyan titkos információt a szakértők rendelkezésére bocsátanak, amelyekről feltételezhetően csak a bűncselekmény előkészítésében és végrehajtásában részt vevő személyek tudnak. Ilyenformán nagy valószínűséggel kiszűrhetik, van-e bármi köze Horváthnak a móri eseményekhez vagy sem.
Szakértők felhívták a figyelmet arra, hogy a poligráfos vizsgálat szigorúan bizalmi elvre épül. A vizsgált személyen és a szakértőn kívül senki nem lehet a helyiségben. Tehát mint ahogyan az évente százszámra végzett vizsgálatok mindegyikénél, szakmai szempontból elképzelhetetlen, hogy az ügyvéd is jelen legyen a procedúrán.
A tv2 információi szerint többmilliós nagyságrendű kártérítési igénnyel fordul a rendőrséghez Horváth Szilárd, a móri bankmészárlás első gyanúsítottja. Horváth szerint a rendőrség alaptalanul, minden bizonyíték nélkül hozta őt összefüggésbe a móri Erste Bankban történtekkel.
Korábban:
Horváth Szilárd milliós kártérítést követel
A szomszéd országokhoz fordult a rendőrség Mór miatt
Ajánlat:
Itt elolvashatja az [origo] összes cikkét a móri bankrablásról
Fórum: