Az Informatikai Kormánybiztosság (IKB) keretén belül működő programiroda "tevékenységének kibővítése" kapcsán bízták meg 2002. április 23-án - vagyis két nappal a választási vereség után - az Euro Atlantic Kommunikációs és Üzleti Tanácsadó Rt.-t különböző PR-feladatok elvégzésével.
A hirdetmény közzététele nélkül indított eljárásban ugyanannak a cégnek ítéltek meg újabb 250 millió forintot, amely már többször nyert el különböző megbízásokat a kormánybiztosságtól.
A Közbeszerzési Értesítőben a következőképpen indokolták a döntést: "mivel előre nem látható körülmények folytán a szolgáltatás teljesítéséhez az eredeti szerződésben nem szereplő kiegészítő szolgáltatásnak a korábbi közbeszerzési eljárásban nyertes ajánlattevővel való elvégeztetése vált szükségessé...".
Csak példaképpen néhány olyan tevékenység, amelyet az indoklás szerint csak ez a cég képes elvégezni: pályázatbejelentések (4 millió 600 ezer); IKB-rendezvények digitális rögzítése (4 millió 800 ezer); miniszteri országjárás (7 millió 156 ezer 800). Az EuroAtlantic Rt. IKB-s pályázati sikereivel kapcsolatban több megjelent cikk azt sugalmazta, a győzelemben az is szerepet játszhatott, hogy a cég fő tulajdonosa, Fellegi Tamás a Fidesz bölcsőjének számító Bibó Kollégiumból ismeri jól Stumpf Istvánt.
Kovács Kálmán, az informatikai minisztérium vezetője elmondta, azonnal kimutatást kért az IKB vezetőitől a kormányváltást követő hetek szerződéskötéseiről, kifizetéseiről. Közölte, amennyiben időarányos túlköltekezést, visszaélést tapasztal, Kehi- vizsgálatot kezdeményez. Az új tárca vezetője külön is szóba hozta az EuroAtlantic Rt. 250 milliós megbízatását, mint olyan ügyet, amelyet mindenképpen át fog tekinteni.
Fellegi Tamás cégvezető sérelmezte, hogy az EuroAtlantic neve az IKB programirodájával kapcsolatban most már sokadszorra kerül terítékre úgy, hogy teljesen törvényesen elnyert tevékenységét csak sugalmazva próbálja a sajtó valamilyen korrupciós színben feltüntetni. Az rt. a közbeszerzésekről szóló törvény alapján lefolytatott eljárás keretei között nyerte el a jogot a programiroda működtetésére, s ez az eljárás jelölte ki az iroda működésének kereteit is. A kommunikációs munkára fordítandó keretösszeg soha nem került az rt. használatába. A cég minden projekt esetében az IKB ellenjegyzésével, a teljesítést követően jutott a munka ellenértékéhez.