Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos aggályosnak tartja, hogy az önkormányzati képviselők vagyonnyilatkozata nyilvános. Az [origo]-nak elmondta: szerinte a vagyonnyilatkozatokkal a közpénzek nyomon követése a cél. Azonban az üvegzsebtörvény olyan módosításokat tartalmaz, amelyek biztosítják a közpénzek nyomon követését, ráadásul ott ad nagyobb nyilvánosságot, ahol szétosztják a nagy összegeket.
Az ombudsmanhoz több panasz is érkezett e tárgykörben az önkormányzati választások után, elsősorban a kisebb települések képviselőitől. 2001-ben, amikor elfogadták a törvényt, épp nem volt hivatalban adatvédelmi biztos, így senki sem véleményezte a törvénytervezetet. Ugyan az állampolgári jogok országgyűlési biztosának általános helyettese elmondta észrevételeit, ez azonban Péterfalvi szerint kisebb súllyal bírt, mintha ezt egy adatvédelmi biztos tette volna meg.
"A vagyonnyilatkozatok nyilvánosságra hozása csak a korrupció kezdetleges formájának feltárására lehet alkalmas" - állította az ombudsman. Hozzátette: a személyes adatok védelme ugyanakkor alkotmányos alapjog. "Hogy kinek mije van, az nem közérdek, csak az indokolatlan vagyonnövekedés az" - közölte, hozzátéve, hogy elődjének, Majtényi Lászlónak is ez a véleménye. Az ombudsman szerint a vagyonnyilatkozatok nyilvánossága az önkormányzati képviselők esetében azért sem indokolt, mert a nagy közpénzek elosztása szerinte nem náluk történik. "A pénzeket elosztó köztisztviselők vagyonnyilatkozata sem nyilvános" - érvelt az ombudsman.
Péterfalvi megjegyezte, hogy nem a vagyonnyilatkozatok leadásával van problémája, szükségesnek tartja azt, csupán célszerűbbnek tartaná, ha azokat egy a munkaköri szabályzatban kijelölt bizottság kezelné. Az ombudsman szerint ennek megfelelő törvénymódosítási javaslatot kellene benyújtani az üvegzsebtörvény-tervezethez. Az ombudsman maga nem nyújthatja be a módosítást, csak javaslattal élhet.
Hasonló problémát lát Péterfalvi az országgyűlési képviselők esetében is, ahol aggályosnak tartja, hogy az újságok leközlik a vagyonnyilatkozatokat. Azonban ezzel a kérdéssel azért nem foglalkozik, mert az Alkotmánybíróság egy korábbi határozatában kimondta, hogy az Országgyűlés hozhat ilyen döntést a tagjaira vonatkozóan. Ennek ellenére ez esetben is úgy véli, hogy "a közpénzek átláthatóságához kevés köze van annak, hogy a teljes vagyonnyilatkozat nyilvános".