Két napos, kihelyezett frakcióülést tartott a Fidesz - Magyar Polgári Szövetség országgyűlési képviselőcsoportja Kecskeméten. Áder János frakcióvezető az ülést követően elmondta: a frakció gazdasági kabinetje felszólítja Medgyessy Péter miniszterelnököt és a kormányt, hogy állítsa le az állami vagyon privatizációját, amíg a forint értéke nem erősödik az elvárt szintre, a mezőgazdasági kabinet pedig azt kéri a kormánytól hogy az agrárválság, valamint az aszály kárainak enyhítésére adjon 30 milliárd forint gyorssegélyt.
"Ez a 30 milliárd ugyanakkora összeg, mint amennyit a kormány az utántöltős Gripenek vásárlására kíván fordítani" - jegyezte meg Áder János. Úgy fogalmazott, nem új minisztériumi autókra, bútorokra kell milliárdokat fordítani, hanem a gazdálkodók megsegítésére. "Miközben a magyar mezőgazdaság az elmúlt 13 év legsúlyosabb válságát éli át" a tej-, sertés-, baromfiágazat értékesítési gondjai, továbbá a súlyos aszály miatt, "13 esztendő óta nem volt példa arra, hogy a kormány még részlegesen sem kívánja enyhíteni az elemi csapás okozta károkat" - utalt Németh Imre földművelésügyi miniszter minapi kijelentésére a Fidesz frakcióvezetője.
Áder János beszámolt arról, hogy a frakció belső szabálya értelmében, miszerint a parlamenti munka után értékelni kell a tisztségviselők munkáját, teljes körű tisztújításra is sor került titkos szavazással a kecskeméti frakcióülésen. Döntően a korábbi tisztségviselőknek szavazott ismét bizalmat a frakció. Közéjük tartozott Áder János is, akit szintén megerősítettek frakcióvezetői tisztségében.
A személyi változások közé tartozik, hogy Simicskó Istvánt, aki az európai uniós szavazás kapcsán minden tisztségéről lemondott, a frakció ismét a képviselőcsoport helyettes vezetőjévé választotta. Továbbá a parlament előtt hétfőn javaslatot tesznek arra, hogy Simicskó István ismét az Országgyűlés Honvédelmi Bizottságának helyettes elnöke legyen.
Áder János bejelentette: ismét van etikai bizottsága a frakciónak. Megjegyezve, hogy az elmúlt egy év alatt nem volt szükséges e bizottság működése, közölte: az etikai bizottság elnökévé Kontrát Károlyt választották meg.
"Az oktatási törvény módosítását a frakció nem fogja támogatni, azt kifejezetten katasztrofálisnak tartja"- közölte a politikus.
Orbán Viktor, a Szövetség elnöke részint kárpátaljai, részint magyarországi programjai miatt nem tudott részt venni a kecskeméti frakcióülésen.