OGY: két vizsgálóbizottság alakult

Vágólapra másolva!
Ellenzéki kezdeményezésre bizottságot hozott létre a paksi atomerőműben történt súlyos üzemzavar körülményeinek és annak elhárítására tett intézkedések, valamint az óvoda- és iskolabezárások okainak, az azokat semlegesítő intézkedések vizsgálatára az Országgyűlés (OGY) hétfőn.
Vágólapra másolva!

A paksi atomerőműben történt üzemzavarral összefüggő vizsgálóbizottság létrehozását a Fidesz kezdeményezte, a parlament szinte egyhangúlag támogatta a javaslatot. A bizottság elnökévé Koltai Tamás fideszes képviselőt, alelnökévé Orosz Sándort (MSZP) választották. A testület tagja Parragh Dénes és Tóth István (Fidesz), Arató Gergely és Józsa István (MSZP), Püski András (MDF) és Szalay Gábor (SZDSZ).

A testület vizsgálja a paksi atomerőműben április 10-én történt súlyos üzemzavar okait, az elhárításra tett és teendő intézkedéseket, az üzemzavar során végzett tájékoztatást, valamint az országos energiaszolgáltatásban kialakult helyzet kezelésére hozott intézkedéseket.

Az óvoda- és iskolabezárások okainak, továbbá a kiváltó okokat semlegesítő intézkedéseket vizsgáló bizottság létrehozását az MDF kezdeményezte, a testület megalakítása ugyancsak szinte egyhangú támogatást kapott. A bizottság minden, 1993. január elseje óta bekövetkezett iskola- és óvodabezárást vizsgálhat.

A testületbe az MSZP és a Fidesz három-három, az SZDSZ és az MDF egy-egy képviselőt delegál. A bizottság létrehozásának célja, hogy egyebek mellett megvizsgálja az óvodák és iskolák fenntartási költségeinek, ezen belül az állami támogatásoknak az alakulását, az intézménybezárások megalapozottságát, az épületek későbbi sorsát, a megnyitás újbóli esélyét, a fenntartással kapcsolatos tapasztalatokat.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!