Tucatnyi igazgató lesz milliós fizetéssel az MTV-nél

Vágólapra másolva!
Menesztették a Híradó főszerkesztőjét az MTV-től. Merényi Miklós munkájával állítólag elégedetlenek voltak kormányzati körökben. Ragáts Imre a köztévé elnöke megkezdte a tévé szerkezetátalakítását, ennek keretében tucatnyi milliós fizetéssel járó igazgatói posztot hoznak létre és osztanak szét. A szerkezetátalakítás keretében ugyanakkor megszüntetik a hírigazgató posztot, az azt betöltő Rudi Zoltán azonban marad a tévénél, és az aktuális igazgatóságot vezeti - írja a Népszabadság.
Vágólapra másolva!

Alig fél év után menesztette a Híradó főszerkesztőjét a Magyar Televízió elnöke. Merényi Miklós a hivatalos bejelentés szerint közös megegyezéssel távozik, de a Népszabadság úgy tudja, hogy kormánypárti körökben elégedetlenek voltak a műsorral, a főszerkesztőt pedig nem találták elég erőskezűnek. A hírműsorokkal kapcsolatos kritikáit egy múlt heti informális tanácskozáson Medgyessy Péter miniszterelnök a tévé illetékeseinek is tudomására hozta - írja a Népszabadság.

A lap szerint a tévéelnök a híradó-főszerkesztő menesztése mellett megszüntette a hírigazgatói posztot is, így Rudi Zoltán munkája is megszűnt, ám Merényivel ellentétben ő marad a tévénél. Rudi az újonnan létrehozott aktuális igazgatóságot vezeti, ahová a bel- és külpolitikai, valamint a sportfőszerkesztőség tartozik majd, és ideiglenesen ő irányítja majd a Híradó-t is.

A menesztett Merényit hosszas keresés után nevezte ki 2003 márciusában Ragáts Imre, aki akkor hosszú távú megoldásnak nevezte a megbízást. A Híradó-t jelenleg körülbelül kilencszázezer-egymillió ember nézi, e az átlagnézettség több mint félmillióval marad el a kereskedelmi tévék korábban sugárzott hírműsoraiétól, illetve a Híradó-val egy időben futó bulvármagazinokétól.

A hírigazgatóság megszüntetésével Ragáts nekiállt kialakítani az MTV új szervezeti felépítését és pozíciókat osztogatni - írja a lap. Tucatnyi igazgató lesz a köztévében, akik majdnem egymillió forintos bruttó fizetést, szolgálati autót, ruha- és étkezési hozzájárulást, továbbá prémiumot kapnak.

A közéleti igazgatót már kinevezték, ezt a posztot Dobos Menyhért kapta, aki az előző ciklus elnökének kabinetfőnöke volt, és kinevezéséhez a konszolidációs terv támogatásáért cserébe az MDF ragaszkodott. Az ő irányítása alatt lesznek majd a regionális, kisebbségi, vallási, határon túli műsorok és a közéleti produkciók, mint például A szólás szabadsága is. Dobos alatt közéleti főszerkesztő lett Hortobágyi Éva, ám igazgatói beosztásban.

A film-, illetve a szórakoztató főszerkesztőség - amely a két legnagyobb készpénzes (körülbelül ötmilliárdos) kerettel rendelkező terület - Szabó Stein Imre alá, egy kézbe került, Szabó Stein az RTL Klub kommunikációs igazgatója volt.

Betöltetlen még egy szintén új igazgatói poszt. A stratégiai igazgató - ahogy az új szervezeti felépítéshez csatolt, helyesírási hibákkal teli feladatleírásból kiderül - az m2-es csatorna tematizálásával és a feltételek megteremtésével foglalkozik majd. Várományosa a Népszabadság szerint Kósa-Somogyi György, aki korábban Kiss Péter kancelláriaminiszternek volt a tanácsadója.

A kulturális igazgató Baló György marad, ám a műsorok közül egyre több kerül át a koprodukciós igazgatósághoz, Sugár Ágnes irányítása alá - írja a lap.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!