A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
1
HUNMagyarország
09:00KézilabdaBrazília-Magyarország
HUNPongrácz Bence
10:30CselgáncsIsmael Alhassane-Bence Pongracz
HUNPásztor Flóra
10:55VívásFlora Pasztor-Jacqueline Dubrovich
HUNKoch Máté
12:25VívásMate Tamas Koch-Grabiel Lugo
HUNAndrásfi Tibor
12:50VívásRuben Limardo-Tibor Andrasfi
HUNFucsovics Márton
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNSiklósi Gergely
13:40VívásJakub Jurka-Gergely Siklosi
HUNMarozsán Fábián
15:00TeniszFabian Marozsan-Ugo Humbert
NyílNyíl

Nem akartak felvenni egy diákot, mert mozgássérült

Vágólapra másolva!
A fogyatékos és hátrányos helyzetű gyerekeknek az egészséges diákok között van a helyük - mondta a közoktatatási helyettes államtitkár. Jelenleg a fogyatékos diákoknak csupán a 28 százaléka vesz részt integrált oktatásban, a többiek elkülönített osztályokban, csoportokban tanulnak, tovább halmozva ezzel hátrányaikat.
Vágólapra másolva!

A jövő útja egyértelműen az, hogy a fogyatékos gyerekek az egészségesek gyerekekkel közösen, egy osztályba járva tanuljanak, ez a hamarosan nyilvánosság elé kerülő középtávú közoktatás-fejlesztési stratégiában is a prioritások között szerepel - mondta a közoktatásért felelős helyettes államtitkár, Sipos János, egy fogyatékos fiatalokkal kapcsolatos konferencián. A helyettes államtitkár idézett az előző tanév statisztikáiból: óvodákba, általános és középiskolákba több mint 64 ezer fogyatékos fiatal járt, közülük csupán csak 18 ezren jártak (28 százalékuk) a normál tanulókkal közös csoportokba, osztályokba. Az enyhén értelmi fogyatékosoknak például mindössze 9,3 százaléka vett részt az integrált oktatásban.

Egy vidéki gimnázium igazgatója azért utasította el egy minden követelményt teljesítő diák felvételét, mert mozgássérült volt, és csak a nagy felháborodás hatására másította meg döntését - idézett egy esetet a közelmúltból az államtitkár, hogy mennyi bürokratikus akadályt kell leküzdeniük a fogyatékosoknak. Az európai és magyar felmérések azt mutatják, hogy a társadalom többsége toleráns, ugyanakkor keveset tud a fogyatékosokról. Az Európa Unióban 16 ezer embert kérdeztek meg két évvel ezelőtt arról, hogy járjanak-e fogyatékos gyermekek ugyanazon iskolába, mint ép társaik, és a 72 százalékuk igennel, 28 százalékuk nemmel válaszolt. A megkérdezettek 24 százaléka elkülönítené a fogyatékos embereket a társadalomtól, a többségük viszont nem.

Az integráció érdekében az oktatási tárca felhasználja a pedagógusképzés megújítását is: a tanárképző intézményeket érdekeltté tennék, hogy speciális ismereteket is oktassanak ezzel kapcsolatban, ezért cserébe kiegészítő normatívát kapnának.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!