Varga Mihály, a Fidesz frakcióvezető-helyettese keddi sajtótájékoztatóján közölte, hogy az Alkotmánybírósághoz fordulnak a PSZÁF-törvény hétfői esti megszavazása miatt. A jogszabály ugyanis az ellenzéki párt szerint nem összeegyeztethető az európai normákkal, célja Szász Károly eltávolítása.
Varga Mihály azt mondta, a nyugati lapok a "lex Szász-ügyet" úgy kommentálják, hogy a felügyelet által feltárt bankbotrány szálai elérnek a "szocialista Medgyessy Péter kormányáig". Varga szerint az EU külügyi bizottságának elnöke felháborítónak nevezte a módosítást, ráadásul az OECD vezetői is kifogásolták azt.
Veres János pénzügyi államtitkár egy másik keddi sajtótájékoztatóan azt állította, hogy az Európai Unió illetékes szerveivel egyeztettek a törvényjavaslat megszövegezésekor és a parlamenti vita után is.
Katona Béla, az MSZP frakcióvezető-helyettese a Fidesz akciójával kapcsolatban azt mondta, a parlamenti vita során azért módosítottak a szöveg több pontján is, hogy minden igényt kielégítsen a jogszabály. Katona szerint azonban mindenkinek joga van ahhoz, hogy az Alkotmánybírósághoz forduljon. Elmondta azt is, hogy az MSZP nem tart attól, hogy Mádl Ferenc köztársasági elnök nem írja alá a törvényt. Szerinte ugyanis a PSZÁF-törvényt úgy szövegezték meg, hogy ne legyen oka a köztársasági elnöknek visszaküldeni azt a parlamentnek.
Schillinger Erzsébet, a köztársasági elnök sajtófőnöke az [origo] kérdésére közölte, hogy Mádl Ferenc még nem tanulmányozta a törvény szövegét, ezért egyelőre még nem döntött arról, hogy aláírja-e.
Orbán Viktor a törvény megszavazása után közölte, hogy szerinte nem pártpolitikai ügy Szász eltávolítása. A Fidesz elnöke elsősorban az emberek bankba tett pénzének biztonságát félti. A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének elnöke azt hivatott elsősorban garantálni, hogy a betétesek pénze biztonságban legyen - mondta a pártelnök a Fidesz-frakció ülését követően az MTI-nek adott nyilatkozatában.