A rendőrség hétfői sajtótájékoztatóján közölte, az 53 éves W. László vállalkozót gyanúsítják Szlávy Bulcsú megölésével. A gyanú szerint Szlávy Bulcsút 1997 júliusában ölte meg W. László Budaörsön, majd egy ismerőse garázsának szervízaknájába betonozták a holttestet.
A nyomozást vezető Kovács Lajos ezredes szerint W. László azért került képbe az évekig tartó nyomozás során, mert amikor a rendőrök feltérképezték Szlávy kapcsolatait és rekonstruálták utolsó napjait, kiderült: a vállalkozó is haragosai egyike volt. Ráadásul Szlávy élete utolsó napján Tihanyból Budapestre tartott, de csak Budaörsig jutott - legalábbis mobilját itt használta utoljára. W. Lászlónak pedig ekkor Budaörsön volt irodája.
A nyomozók ezek után feltérképezték, hogy a napokban meggyanúsított vállakozó ismerettségi körében 1997 nyarán hol építkeztek, betonoztak. Mivel W.-nek több ismerőse is építkezett vagy felújított ebben az időben, végigjárták azokat a helyeket, ahová eltemethették, eláshatták Szlávyt. A gyanúsított vállakozó csak akkor vesztette el nyugalmát, amikor egy Székács utcai garázsról kezdtek el érdeklődni a nyomozók és kiderítették, hogy ott éppen 1997 nyarán temették be a szervízaknát.
Ekkor ugyanis a gyanúsított műszerekkel, szerszámokkal és egy ismerősével , akit néhány éve ismert meg, bezárkózott a garázsba. A nyomozók az utcáról hallgatóztak, és arra figyeltek fel, hogy bent elkezdték feltörni a betont. Ekkor éppen azon gondolkoztak, hogy mikor csapjanak le W.-re, amikor a vállalkozó - hallva a kinti zajokat - maga nyitotta ki az ajtót.
A vállalkozóra - aki egy halom törmelék és egy harminc centis lyuk mellett állt - hat rendőr meredt. W.-t még a garázsban őrizetbe vették, majd emberölés gyanújával azóta előzetes letartóztatásba helyezték. A gyanúsított férfi segítője szabadlábon védekezik. Azt állítja, hogy nem tudott róla: egy hullát ástak el a garázsban, csak abban segített, hogy feltörje a betont.
Szlávy Bulcsú - aki korábban fényképészként dolgozott - első éttermét a nyolcvanas évek elején nyitotta Budapesten, az Akácfa és a Wesselényi utca sarkán, ezt követte a Madách tér sarkán található tejbár, az Ízes-sarok. Az elkövetkező években többek között az Expo, a Paradiso, a Margit-híd, a Magnezit, a fehérvári Let's Go, az ajkai California, a tihanyi Hollywood és Paradiso diszkókban voltak érdekeltségei. A Stargate Bt. közvetítőiroda mellett tulajdonostárs a Wien-Santa Cruz De Tenerife székhelyű Bultraub GmbH.-ban.
Szlávy a 90-es évek elején Spanyolországba távozott. 1993 októberében azt nyilatkozta: nem tér haza, mert fél a koncepciós ügyektől. "Bevallom, nem akarok egy véletlen autóbaleset áldozata lenni" - mondta. Szlávy Bulcsú ellen a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság 1994 szeptemberében adott ki körözést hat rendbeli zsarolás bűntettének kísérlete, bűnszövetkezet szervezése, súlyos testi sértés, valamint tartozás fedezetének elvonásának alapos gyanúja miatt.
Az akkori nyomozás adatai szerint Szlávy Bulcsú "olyan bűnbandát hozott létre, amelynek tagjai a Balaton-parti településeken a vállalkozók egyes tagjait több esetben súlyos fenyegetéssel és tettleges bántalmazással arra kényszerítették, hogy bevételük egy részét nekik adják át, és a vállalkozásokba beépülhessenek saját embereik is, a pénzváltásból vagy más úton hozzájuk jutott külföldi fizetőeszközt - a hivatalos árfolyamnál alacsonyabb áron - a devizarendelkezések megszegésével részükre adják át".
Nemzetközi körözés alapján 1994. október 5-én fogták el a spanyol hatóságok, és az Igazságügyi Minisztérium október 20-án küldte meg a kiadatási kérelmet. A spanyol hatóságok 1995. augusztus 23-án a kiadatási őrizetből átadtak a magyar hatóságoknak. Később - miután az előzetes letartóztatásból szabadult - Szlávy 1997-ben eltűnt. Már korábban is felvetődött, hogy esetleg gyilkosság áldozata lett. Ezért 1999 augusztusában eltűnése miatt a rendőrség körözést adott ki.
A vállalkozó a 90-es évek elején alelnöke volt a Magyar Republikánus Pártnak. Egy, a kilencvenes évek elején a magyarországi szervezett bűnözői körökkel kapcsolatban nyomozó rendőrtiszt szerint azért alapították a pártot alvilági körök, hogy politikai befolyást szerezzenek. A 94-es választások előtt a kampányra a rendőrök szerint 300 millió forintot különítettek el. Szlávy a republikánus párt egyik vezetőjeként Amerikában találkozott Ronald Reagan volt elnökkel is. Politikai terveiről korábban annyit árult el, hogy vámszabad területté nyilvánítaná az egész országot.