Belső vizsgálat indult a jogtalan tandíjak ügyében

Vágólapra másolva!
Belső vizsgálatot indított a Szegedi Tudományegyetem a Budapesti Médiaintézet hallgatóitól jogtalanul beszedett díjak ügyében. Az oktatási ombudsman három diák panasza miatt indított vizsgálatot az ügyben, majd ajánlást fogalmazott meg a Szegedi Tudományegyetem számára: az államilag finanszírozott képzésein szüntessék meg a tandíjat és a jogszerűtlenül beszedett pénzt fizessék vissza.
Vágólapra másolva!

Az ombudsmani ajánlásra reagálva a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) rektora utasította a belső ellenőrzési osztályt, hogy vizsgálják ki: jogszerű volt-e félévente 80 ezer forintos térítést beszedni a Budapesti Médiaintézet (BMI) államilag finanszírozott alapképzésben tanuló hallgatóitól. A diákoknak fejlesztés címén kellett befizetniük a pénzt a Média Menedzser Oktató Kft. számlájára.

A Magyar Nemzet csütörtöki számában egy, a lap birtokába került szerződésre hivatkozva arról írt, hogy a BMI kapja meg a hallgatói után járó állami támogatás és a diákok által befizetett díjak nyolcvan százalékát. A 1999/2000. tanév II. félévében életbe lépett szerződés szerint a bölcsész kar, a kommunikáció szak és a rezsire elkülönített pénz mellett a rektort is külön összeg illeti meg: minden egyes hallgató után 2,4 százalék az állami támogatásból és a diákok által fizetett díjból is - írta a napilap csütörtöki cikkében.

Az SZTE közleménye szerint az egyetem téma szerint elkülönítve tartja nyilván saját bevételeit, a pénz felhasználása pedig az egyetem szigorú gazdálkodási szabályzata alapján történik. "Mindez alapvetően kizárja azt, hogy a szóban forgó szerződést jegyző rektor, illetve az egyetem mindenkori rektora anyagilag érintett legyen az egyetem saját bevételeit illetően" - áll a közleményben.

Szabó Gábor rektor felkérte a bölcsészettudományi kar dékánját, hogy tizenöt napon belül tegyen javaslatot a Média Menedzser Oktató Kft.-vel kötött szerződés módosítására a hallgatók érdekeinek figyelembevételével.

Aáry-Tamás Lajos, az oktatási jogok miniszteri biztosa három diák panasza miatt indított vizsgálatot az ügyben, majd ajánlást fogalmazott meg a Szegedi Tudományegyetem számára: az államilag finanszírozott képzésein szüntessék meg a fizetési kötelezettséget és a jogszerűtlenül beszedett pénzt fizessék vissza.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!