A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
1
HUNMagyarország
09:00KézilabdaBrazília-Magyarország
HUNPongrácz Bence
10:30CselgáncsIsmael Alhassane-Bence Pongracz
HUNPásztor Flóra
10:55VívásFlora Pasztor-Jacqueline Dubrovich
HUNKoch Máté
12:25VívásMate Tamas Koch-Grabiel Lugo
HUNAndrásfi Tibor
12:50VívásRuben Limardo-Tibor Andrasfi
HUNFucsovics Márton
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNSiklósi Gergely
13:40VívásJakub Jurka-Gergely Siklosi
HUNMarozsán Fábián
15:00TeniszFabian Marozsan-Ugo Humbert
NyílNyíl

Komoly Fidesz-előnyt jósol a Szonda

Vágólapra másolva!
Tíz százalékos előnyre számíthat a Fidesz az önkormányzati választásokon a Szonda Ipsos közvélemény-kutatása szerint. Az ellenzéki párt előnye főleg a tízezres lélekszám alatti településeken jelentős, a nagyobb kisvárosokban szoros az állás. A megyei jogú városokban összességében megint a Fidesz vezet, míg a fővárosban a kormánypártok vannak szűk előnyben.
Vágólapra másolva!

Az összes választókorú szavazó körében stabilizálódott a Fideszre (34 százalék) és az MSZP-re (22 százalék) szavazók aránya, a részvételüket biztosra ígérők és pártot választók körében viszont valamelyest nőtt az ellenzéki előny (54 a 34 százalékkal szemben) - derül ki a Szonda Ipsos legfrissebb közvélemény-kutatásából.

A felmérés szerint a 10 ezer lakos alatti településeken állított pártlistákon jelentős - 38 százalékos - Fidesz-előnyre lehet számítani az MSZP 19 százalékával szemben. Az itt élők 45 százaléka azonban annyira elégedett jelenlegi polgármesterével, hogy ezúttal is rá adja majd a voksát. Ahol nem indul újra a település mostani irányítója, ott is mérsékeltnek nevezhető a változást szorgalmazók aránya: a megkérdezettek 28 százalék egészen bizonyosan új polgármesterjelöltre voksol.

A 10 ezres lélekszámúnál nagyobb kisvárosokban szorosnak mondható a két párt versenye: a Fidesz 30, az MSZP 26 százalékon áll. Ezeken a településeken is nagy esély van a jelenlegi polgármesterek újraválasztására: 41 százalék áll szemben a leváltást szorgalmazó 33 százalékkal.

A megyei jogú városokban - amelyekben pártlistára nem szavaznak az emberek - összességében sokkal jobban áll a Fidesz, mint az MSZP (35 százalék a 19-cel szemben). A polgármesterjelöltek esetében ugyanakkor egyensúlyi helyzetet regisztráltak: 32 százalék szavazna kormánypárti, 33 százalék ellenzéki jelöltre.

A fővárosban kormánypárti előnyt tapasztaltak, a két nagy párt azonos támogatottságával (MSZP és Fidesz: 27-27 százalék; SZDSZ: 5 százalék; MDF: 2 százalék). A két nagy párt hívei egyforma (76-76 százalékos) részvételi aktivitással vágnak neki az önkormányzati választásnak.

Ezúttal is emelkedett a titkolózók aránya. Ebből a jelenleg kilenc százalékos csoportból - más kérdésekre alapozott számítások szerint - hat százaléknyian a kormánypártok, három százaléknyian pedig az ellenzék hívei.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!