Egyetlen mondat olvasható a hétfő reggeli Népszabadság címlapján: "Magyarországon megszűnt a sajtószabadság". A médiatörvény ellen tiltakozó mondatot az Európai Unió másik 22 hivatalos nyelvén is közzétették az első oldalon. A szerkesztőség ezt azzal indokolta, hogy meggyőződésük szerint a médiatörvény "valójában a Fidesz-KDNP vezette kormány autoriter törekvéseit szolgálja azzal, hogy megteremti a lehetőségét a velük ellentétes véleményen állók megzabolázásának, megbüntetésének, végső soron akár tönkretételüknek". A 3. oldalon megjelent véleménycikkben azt is írják: "Magyarországon megszűnt a sajtószabadság. De elpusztítani nem tudják."
A Népszava címlapján angolul és magyarul követeli a sajtó szabadságát. Az első oldalon ez a néhány mondat áll: "Egy európai uniós országban a sajtószabadság alapvető érték. Meg kell védenünk Magyarországon a demokratikus jogainkat. Követeljük a sajtó szabadságát!" A napilap tiltakozó akciójuk folytatásával kapcsolatban azt írta: hiszik, hogy Európa észreveszi az antidemokratikus lépéseket, és még akkor is megteszi a maga óvatos, diplomatikus lépéseit, ha a magyar emberek többségét mindebből semmi sem zavarja.
A Népszabadsághoz hasonló címlappal jelent meg a Die Tageszeitung című német napilap is, címlapján ugyanazzal a tipográfiával, mint a magyar lapban, előbb németül, majd az Európai Unió hivatalos nyelvein olvasható a felirat: "Magyarországon megszűnt a sajtószabadság".
December 2-án és 3-án a Magyar Narancs és az Élet és Irodalom jelent meg üres címlappal tiltakozásul a tervezett médiaszabályozás ellen. A lapok arra akarták felhívni a figyelmet, hogy a készülő új médiatörvény szerintük súlyosan korlátozná a sajtószabadságot. A lapok akciójával a BBC is foglalkozott.
A médiatörvényt heves bírálat érte itthon és a nemzetközi sajtóban is, a témában minden cikkünket megtalálja itt.