Azonosító, iktatószám, iktatás időpontja, postai bélyegző kelte, pályázó neve. Ezekkel az adatokkal kénytelen megelégedni az, aki a trafikpályázatokról szóló, nyilvános adatnak minősülő, úgynevezett emlékeztetőkben próbál utánajárni, hogy miért pont azok nyertek koncessziós jogot, akik nyertek.
Az emlékeztetőket körzetenkénti bontásban pénteken tette ki honlapjára a Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt. A közzétételre a koncessziós törvény kötelezi őket. Az egyébként egy kaptafára készült, minden körzetre ugyanolyan sablondokumentumokban a pályázatok adatain kívül kötelező szerepeltetni a legkedvezőbb pályázat elfogadásának részletes indokait is.
Ilyen címen a közzétett emlékeztetőkeben csupán az értékelési szempontok szerepelnek, vagyis az, hogy a pályázat melyik elemére hány pont járt maximum, illetve, hogy az üzleti tervben miknek kellett szerepelniük (Pályázó bemutatása, a választott helyszín adottságai, humán erőforrás ismertetése, termékpaletta felsorolása és hasonlók). Ezek a szempontok korábban, a pályázati kiírás alapján is ismertek voltak, vagyis konkrétan a beadott pályázatokról ebben a részben sem tudható meg semmi az emlékeztetőkből.
A döntések indokait a most közzétett dokumentumok elintézik annyival, hogy az nyert, aki a legtöbb pontot kapta. A sablonszöveg szerint: "a beérkezett pályázatok egységes értékelési szempontja az összességében legkedvezőbb ajánlat elve, azaz a kiadható jogosultság(ok) vonatkozásában a pályázat nyertese az, aki érvényes pályázatot nyújtott be és – az egyes értékelési szempontokra, valamint a benyújtott üzleti tervére kapott pontjainak összesítését követően – a legtöbb pontot kapta.
Szerepel még a dokumentumokban az is, hogy kik pályázatak adott körzetre, mely pályázóknak a beadványa volt érvénytelen és miért. A leggyakoribb okok között az aláírás, vagy valamelyik kötelező csatolmány hiánya vannak, de előfordult olyan is, hogy valakinek megrongálva érkezett be a pályázata, ezért nem fogadták el.
Mindez azt jelenti, hogy az egyes pályázatokról semmit nem árulnak el ezek a közzétett adatok, nem tudni, hogy melyik mire hány pontot kapott, miket vállalt, mik szerepeltek az üzleti tervekben.
A törvény egyébként a 9/A paragrafusban úgy fogalmaz, hogy "az emlékeztetőnek az alábbi, a pályázat elbírálása szempontjából lényeges körülményeket kell tartalmaznia: a beérkezett pályázatok adatainak összefoglalását; a legkedvezőbb pályázat elfogadásának részletes indokait".
A pályázatok közzétételéért korábban az Origo és más szervezetek is pert indítottak, miután adatkérésünket az állam elutasította. Az adatvédelmi hatóság elnöke, Péterfalvi Attila szerint a pályázatok nyilvános adatnak minősülnek.