A „belvárosi ingatlanmaffia” ellen szervezett tüntetést Juhász Péter. Az úgynevezett antikorrupciós sétára a Facebookon toborozták a tüntetőket. Az Origo helyszíni tudósítójának beszámolója szerint mintegy ötszázan mentek el a megmozdulásra.
Fiatalokat nem sokat lehetett látni, elsősorban idősebbek, nyugdíjasok tüntettek. Uniós és magyar zászlóval igen, de a különböző pártok, mozgalmak zászlóival nem találkozott a tudósítónk.
A tiltakozás este hat órakor kezdődött az Erzsébet téren, a tüntetők innen indultak tovább, hogy ellátogassanak olyan ingatlanokhoz, amiket - szerintük - áron alul, azaz jóval olcsóbban adott tovább az V. kerületi önkormányzat. Az Erzsébet térről a József Attila utcába, onnan a Dorottya utcába, majd később a Vörösmarty térre, azt követően pedig a Váci utcába, és végül a Szerb utcába mentek.
Juhász Péter, az Együtt belvárosi képviselője az indulás előtti beszédében kiemelte, hogy azért nincsenek pártzászlók, mert mint fogalmazott, ez "nem pártügy, hanem bűnügy". Azt mondta, hogy az V. kerületben „maffiarendszer állt fel”, sorban adnak el ingatlanokat nyomott áron, és Szentgyörgyvölgyi Péter polgármester is így jutott lakásához.
Arra is kitért, hogy egyes üzlethelyiségeket jóval a piaci ár alatt adtak el, és a kerület körülbelül 150 milliárd forintos ingatlanvagyona mára mintegy 50 milliárddal csökkent.
Ezután a laksáügyeket sorolta. Azt mondta, hogy Rogán Antal volt belvárosi polgármesternek, fideszes országgyűlési frakcióvezetőnek félmilliárd forint értékű ingatlanvagyona van. Hozzátette: a vagyonnyilatkozatában „hazudik”, és lehetetlen, hogy ez a vagyon kijöjjön a fizetéséből.
Rogán Antalon kívül beszélt Szijjártó Péterről és Kósa Lajosról is. Szerinte megmagyarázhatatlan módon gyarapodnak fideszes politikusok. Az egybegyűltekkel közölte, "minden fronton harcolni kell" és a "korrupt politikusoknak" le kellene mondania. Juhász Péter azt mondta, hogy
"Hunvald György ezekhez képest gombokkal gurigázott!"
A menetben ott volt Vágó István és Steiner Pál, a szocialisták fővárosi frakcióvezetője.
A pár száz fős tömeg vonulás közben többször az "Orbán takarodj!" rigmust skandálta. De Rogán Antal és Habony Árpád elszámoltatását is követelték. Az utolsó helyszínen, a Szerb utca 9. szám alatt egy plakettet helyeztek el az épület falán.
Ezen az állt: "Ebből a házból vitték el Habony Árpádot és Szentgyörgyvölgyi Pétert, Rogán Antal bűntársait a derék belvárosi rendőrök".
A tüntetés nem sokkal este fél nyolc után, rendbontás nélkül ért véget.
Az eddigi információk szerint 2008 és 2013 között 277 üzlethelyiséget és pincehelyiséget értékesített az V. kerületi önkormányzat. Ebből 155-öt 30 százalékos kedvezménnyel adott el. Ezt azzal indokolták, hogy előtte a vásárlók bérelték az érintett helyiségeket, és az évről évre emelkedő bérleti díjakat megfizették.
Az V. kerületi Pénzügyi Bizottság kedden tárgyalt a belvárosi ingatlanok értékesítésének ügyéről. Az ülésre Juhász Péter nem ment el, mert mint mondta, nem vesz részt a kutyakomédián.
Összesen nyolc, a sajtóban megjelent értékesítésről tárgyaltak a képviselők. A József Attila utca 12., az Erzsébet tér 2., a Hercegprímás utca 8., a Károly körút 26., a Szent István krt. 25., a Dorottya utca 8. a Zrínyi utca 14-gyel együtt, a Kossuth Lajos tér 9. és az Arany János utca 7. esetében a polgármesteri hivatal készített részletes előterjesztést, ami a teljes dokumentációt tartalmazta.
Az ülésen Sélley Zoltán jegyző arról tájékoztatta a testületet, hogy valószínűleg nyomozás indul a belvárosi ingatlanértékesítések ügyében. Steiner Pál javaslatára a bizottság úgy határozott, hogy a nyomozóhatósági vizsgálat lezárultáig, illetve az új elidegenítési rendelet megalkotásáig az önkormányzat további ingatlanokat nem értékesít - közölte az MSZP az Origóhóz eljuttatott közleményben.
Rogán Antal az V. kerület korábbi polgármestere, a Fidesz frakcióvezetője szerint az elmúlt években az V. kerületi önkormányzat minden vagyonpolitikai döntése jogszerű volt.